K pokusu o poněkud kuriozní krádež došlo na kraji obce Dlouhá Lhota. Mladý zloděj se zde pokusil ukrást nákladní automobil Mercedes Benz Sprinter 309. Dotyčný zřejmě dostal chuť na zmrzlinu, jelikož se jednalo o vůz Family Frost.

Vše se odehrálo kolem půl šesté večer. Situaci dále popsal Ladislav Mareš, tiskový mluvčí mladoboleslavské Policie ČR: "Mladík využil okamžiku, kdy řidič vydával v zadní části auta zboží. Vlezl do kabiny a s klíčky v zapalování se pokusil auto nastartovat. V autě se zamkl, ale auto se mu nastartovat nepodařilo," řekl Mareš.

Mladík nakonec vzal nohy na ramena a začal utíkat. Za železničními kolejemi nasedl jako spolujezdec do blíže nezjištěného auta a z místa odjel. Auto v hodnotě přes jeden milion korun a ani zboží asi za šedesát tisíc korun neodcizil a ani nikterak nepoškodil.

Policistům se podařilo sestavit pravděpodobný portrét mladíka.

"K popisu podezřelého se podařilo zjistit, že by mělo jít o mladíka ve věku kolem osmnácti let, štíhlé postavy, vysokého asi 175 cm. Měl krátké světlé vlasy na vrchu hlavy mírně vlnité, protáhlý obličej a světle modré oči. Na sobě měl světlou lesklou bundu a tmavé kalhoty," popsal Ladislav Mareš.

Informace k podezřelému mladíkovi můžete podat přímo na Službu kriminální policie a vyšetřování v Mladé Boleslavi, telefon 974 877 337, nebo na kterémkoli útvaru Policie České republiky, nebo na lince 158.