Dva muži ve věku 49 a 52 let měli ukrást dvě palety klimakompresorů loni v dubnu v průmyslovém areálu Kosmonosech. Podle mluvčí policie Barbory Schneeweissové se na krádež přišlo díky provedeným inventurám. „Při nich bylo zjištěno, že muži odcizili dvě palety s téměř 200 kusy klimakompresorů v celkové hodnotě přes 3,5 milionu korun,“ sdělila mluvčí, podle níž oba ve firmě pracovali, proto měli do haly, kde bylo zboží uloženo, přístup a mohli se zde volně pohybovat.

„Za pomoci vysokozdvižného vozíku jeden z mužů palety přemístil a společně s druhým je naložili do auta a odvezli,“ popsala mluvčí jednoduchý postup nenechavců.

Počítač, notebook, internet - ilustrační foto.
Podvodníci se loni na Boleslavsku předvedli. Připomeňte si některé případy

Ten byl ale až příliš jednoduchý. Muži totiž zapomněli na bezpečnostní kamery. „Když zaměstnanci při inventuře zjistili, že klimakompresory chybí, zkontrolovali bezpečnostní kamery, které celou krádež a již zmíněné oba muže zachytily, proto celou událost oznámili na policii,“ potvrdila Barbory Schneeweissové.

Povedení zaměstnanci nyní čelí trestnímu stíhání a obvinění ze spáchání trestného činu krádeže ve formě spolupachatelství. Oběma hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.