Policejní hlídka přivolaná oznámením na tísňovou linku 158 nalezla na ubytovně jen 43letého muže s několika bodnými poraněními, konstatovala mluvčí Suchánková. „Podezřelý byl na útěku. Toho se policistům podařilo, po zhruba pěti hodinách od spáchání činu, vypátrat a zadržet. Jednalo se o muže, který obýval stejnou ubytovnu; o deset let mladšího,“ upřesnila okolnosti.

Policisté, kteří přijeli na místo jako první, měli jasno: nejprve je třeba zajistit první pomoc, než dorazí přivolaní zdravotníci – a pak zde bude práce pro kolegy z krajského výjezdu. Z takzvané mordparty, v níž působí detektivové specializující se na vyšetřování těch nejzávažnějších zločinů násilného charakteru. „Krajští kriminalisté následující den zahájili proti 33letému muži trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu,“ potvrdila Suchánková.

Z toho, co policisté zatím vědí, se zdá, že se nejprve strhla hádka, pak došlo i k pranici – tou ale konflikt neskončil. Mladší z mužů si odběhl do vedlejšího pokoje pro nůž – a 43letého cizince jím několikrát bodl. Do hrudníku a do břicha. „Pokud následně soud potvrdí vinu 33letého muže na případu kvalifikovaném jako zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu, může být ohrožen trestní sazbou od 12 do 20 let,“ upozornila Suchánková na přísnější právní kvalifikaci. Ta vychází z faktu, že šlo o skutek, řečeno slovy trestního zákoníku, spáchaný „s rozmyslem nebo po předchozím uvážení“.

Vražedné jednání řešili krajští kriminalisté letos od počátku roku pětkrát: dva mordy byly dokonány, ve třech případech (včetně toho nejnovějšího) se jednalo o vražedné pokusy. Loni zaznamenali za celý rok 16 takovýchto činů, předloni jich bylo 17. V naprosté většině jde o útok osob, které se navzájem znají.