Dvaadvacetiletý ničema si nedělal příliš těžkou hlavu ze zákazu řízení ani nařízené ústavní léčby; navíc přepadl i třiasedmdesátiletou ženu!

Začátkem prosince ve Václavkově ulici v Mladé Boleslavi, v areálu ústavu sociální péče, napadl důchodkyni, které se snažil z ruky vytrhnout kabelku a tašku. Přepadená žena se ale bránila, za což ji lump „odměnil“ úderem do obličeje a přivřením ruky do dveří.

Lupič se nakonec požadovaného zmocnil – sebral kabelku s mobilním telefonem, osobními doklady a čtrnácti sty korunami, dále tašky s osobními věcmi přepadené.

Penzistka utrpěla otřes mozku a další poranění s dobou léčení asi půl roku a byla hospitalizována v nemocnici. „Mladík byl obviněn z loupeže a policisté dále jeho trestnou činnost prošetřují,“ řekl Deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš.

V předchozím roce totiž opakovaně porušoval zákaz řízení motorových vozidel. V průběhu roku také několikrát utekl z psychiatrické léčebny, kde měl soudem nařízené léčení. Jak kriminalisté déle zjistili, dopustil se tento rošťák také další loupeže, vydírání a rovněž i pokusu krádeže.

Koncem prosince totiž v Mnichově Hradišti vzal do auta stopujícího třiadvacetiletého muže. Toho pod pohrůžkou násilí oloupil o jeho mobilní telefon a následně ho přinutil asistovat mu u pokusu vloupání do veřejného telefonního automatu.

Policisté muže již ve středu eskortovali do výkonu trestu odnětí svobody.