Dva mladé životy zbytečně v noci na včerejšek vyhasly na silnici mezi Chotětovem a Horkami nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Dvojici mladíků ve věku osmnáct a devatenáct let rozdrtil traktor, před který vjeli ve svém autě Škoda Felicia. „Zřejmě vlivem vysoké rychlosti dostali smyk a po projetí zatáčky na přímém úseku vyjeli do protisměru. Tam se vozidlo pravým bokem střetlo s traktorem táhnoucím vlek se zhruba třinácti tunami řepky. Traktor osobní auto doslova slisoval,“ řekl Deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš. Lékaři již mladíkům nemohli pomoci. Na místě byli mrtví.

Řidiči traktoru se nic nestalo a zřejmě z havárie vyvázne bez jakýchkoli následků. Policisté u něho na mís〜tě provedli dechovou zkouš〜ku na alkohol. Ta byla negativní. „Zda byl, nebo nebyl pod vlivem alkoholu osmnáctiletý řidič felicie, stanoví až pit〜va a odborná expertiza. Okolnosti nehody by měl pomoci odhalit také soudní znalec, který byl na místě,“ uvedl Mareš.

Jak Deník zjistil, muži bydleli v nedaleké obci Brodce nad Jizerou, kde žili s rodinami. Místní jsou z hrozné události otřeseni. „Je to obrovská tragédie. Není to jen ztráta z pohledu obce, ale hlavně jejich rodin,“ řekl Deníku starosta obce Vladimír Šolc.

Místní lidé včera nechtěli o neštěstí příliš mluvit. „Je to neštěstí. Tečka,“ slzela jedna z místních žen a pospíchala do centra obce.

Paradoxní na celé události je fakt, že spolujezdec z rozdrceného auta sám před časem nepřímo zabíjel. Letos v dubnu totiž podle policie způsobil smrtelnou dopravní nehodu na rychlostní silnici R10 u Mladé Boleslavi. Tehdy s dodávkou ve vysoké rychlosti narazil zezadu do nákladního vozu Iveco. V něm zemřela jednatřicetiletá spolujezdkyně.