„Zasahovaly prvosledové policejní hlídky – a následně i hlídky městské policie,“ potvrdila Suchánková. S tím, že opravdu došlo k fyzickému napadení mezi větším počtem osob; jak mužů, tak žen.

„Vzhledem k tomu, že stále se napadající osoby nereagovaly na žádné výzvy, použili policisté donucovací prostředky (hmaty, chvaty, pouta a slzotvorný prostředek), aby zabránili dalšímu fyzickému napadání,“ shrnula mluvčí průběh zákroku.

K podání vysvětlení na policejní služebnu pak putovaly čtyři osoby; po dvou mužích a ženách. „Ze zatím prvotních šetření vyplývá, že důvodem fyzického napadení byly zatím nespecifikované verbální útoky členů rodiny sedících v parku na procházející dvojice (muže a ženy), kdy vše ještě umocnil alkohol,“ shrnula mluvčí prvotní poznatky.

Zdůraznila, že policisté zjišťují konkrétní okolnosti incidentu, přičemž prověřují i zajištěné kamerově záznamy, aby objektivně posoudili zapojení jednotlivých osob do incidentu. „V dané věci již ale zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin výtržnictví, z něhož podezřívají čtyři osoby: dva muže a dvě ženy,“ uvedla Suchánková.