V drama se změnilo čtvrteční slunečné odpoledne v Mladé Boleslavi pro skupinku bezdomovců, kteří se zabydleli v prázdných prostorách skalního masivu v Ptácké ulici v Mladé Boleslavi.

Kolem 15. hodiny totiž našli v úkrytu svého kamaráda, dvaačtyřicetiletého muže, mrtvého. Ležel na jakési posteli v nezabezpečeném prostoru, kde si bezdomovci vybudovali kutloch. Muži již nebylo pomoc a přivolaný lékař mohl konstatovat pouze smrt.

Na místo ihned dorazila policie, která začala přesné okolnosti úmrtí muže vyšetřovat. Je však možné, že muž spíše mladšího středního věku zemřel na komplikace nějaké nemoci, kterou řádně neléčil. „Večer před tím vypadal velmi ospalý a unavený, tak jsme ho nechali ležet. Mysleli jsme, že stále spí,“ řekl našemu Deníku jeden z bezdomovců.

Je však pravděpodobné, že se krutě zmýlili a muž mohl být již několik hodin mrtvý, možná jej mohla včasná pomoc zachránit.

V této lokalitě má nicméně státní i městská policie s lidmi bez domova neustále problémy. Například ve středu odtud odvezli podnapilého muže na záchytku. A vzhledem k začínajícímu létu budou komplikace nejspíš přibývat, přestože velká část jeskyních prostor byla po požáru v jedné z nich před několika lety zabezpečena mřížemi.

JOSEF PILAŘ, Deník.cz