Než si žena zablokovala platební karty, stačil zloděj vybrat dvanáct tisíc korun. Řeč je o krádeži, k níždošlo20. října loňského roku v Mladé Boleslavi.

"Zatím nezjištěný zloděj tehdy nepozorovaně vnikl do privátní místnosti v prodejně chovatelských potřeb v areálu mladoboleslavského Kauflandu a ukradl volně odloženou černou koženkovou kabelku spolu s finanční hotovostí jeden tisíc korun, doklady, brýlemi a také platebními kartami. Žena krádež zjistila až při zavírání prodejny, takže přesná doba krádeže není jasná. Teprve později okradená žena zjistila, že zloděj prostřednictvím bankomatní karty vybral z jejího účtu celkem dvanáct tisíc korun," uvedl mluvčí policie Ladislav Mareš.

Policistům se podařilo zjistit, že se kabelky kolem páté hodiny odpoledne zmocnila mladší žena, štíhlé postavy a tmavých vlasů a podle všeho spolupracovala při krádeži ještě s blíže nezjištěným mužem. V souvislosti s tímto případem by policistům mohla významně pomoci informace k totožnosti ženy a muže, kteří se o zhruba třicet minut později pohybovali u bankomatu v obchodním centru Olympia na Jičínské ulici v Mladé Boleslavi.

Tam totiž zatím nezjištěný pachatel za použití kradené platební karty vybral celkem dvanáct tisíc korun.

Informace k totožnosti muže a ženy na fotografiích můžete podat přímo na Obvodní oddělení Policie ČR v Mladé Boleslavi, ulici Jana Palacha, telefon 974 877 522 nebo také na linku 158.