Trafika, respektive příjmové místo sázkové kanceláře na Třídě T.G. Masaryka v centru Mladé Boleslavi si ve čtvrtek pozdě odpoledne vyhlédl dosud neznámý lupič.

Přepadení se odehrálo kolem 16.45 hodin, tedy za bílého dne na poměrně rušné ulici, například jen o pár metrů dál stáli lidé na autobusové zastávce. Na místo se bleskově sjeli kriminalisté, kteří zajistili potřebné důkazy a vyslechli obsluhu provozovny i další svědky.

Část policistů s posilou městských strážníků se ihned pustila do prohledávání okolí místa činu. „Seděla jsem na lavičce u pískoviště se synem a přiběhl policista, který se mě ptal, zda jsem tady neviděla běžet nějakého muže. Bohužel jsem nikoho neviděla,“ řekla Deníku paní Jitka z Mladé Boleslavi.

Policie v pátek ráno k případu uvolnila další informace:"Muž ve věku asi padesát let kolem čtvrté odpoledne vstoupil do prodejny a požádal o krabičku cigaret. Když mu je prodavačka položila na pult, vytáhl z batohu kuchyňský nůž, který na ni namířil a se slovy „chci peníze“. Prodavačka vyndala z kasírtašky několik bankovek v zatím přesně nezjištěné hodnotě a hodila je na pult před lupiče," vysvětlil policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Lupič penízesebral a z prodejny odešel. Policisté pátrají po asi padesátiletém muži, asi 180 cm vysoké, střední postavy. Na sobě měl modré riflové kalhoty, šedou mikinu a na hlavě kapuci. Okolnosti loupeže policisté dále vyšetřují. Po dopadení hrozí pachateli loupeže až deset let odnětí svobody.