Zahrádkaření jistě patřilo k oblíbeným činnostem mladého muže z Mladoboleslavska, který se pustil do pěstování konopí. V těchto dnech si na něj posvítili policisté. Deníku to řekl jejich mluvčí Ladislav Mareš.

„Nejméně od května do srpna pěstoval v místě svého bydliště konopí seté, tedy omamnou látku,“ řekl mluvčí s tím, že v uvedené době muž získanou drogu rovněž prodával. Jak kriminalisté zjistili, nejméně v deseti případech předal několik cigaret, takzvaných jointů, se sušenou rostlinou dalším osobám.

„Při zajišťování důkazů kriminalisté pěstiteli na zahradě sklidili více než deset rostlin, z nichž některé dosahovaly výšky přes dva a půl metru,“ řekl dále Mareš.

Mladý pěstitel konopí je nyní podezřelý z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Jeho stíhání je podle sdělení policie vedeno na svobodě. Za jeho nelegální pěstební činnosti mu teď hrozí pobyt za zamřížovanými okny. Tam by mohl strávit až pět let. Případem se dále zabývají mladoboleslavští kriminalisté.