Vloni v říjnu si třiatřicetiletý muž z Mostu vypůjčil nedaleko Mladé Boleslavi různé pracovní nářadí za více než 200 tisíc korun.

"Po konci výpůjční doby ale nářadí nevrátil a dohodl se s kamarádem, že policistům nahlásí fingované vloupání do garáže v Doksech, při kterém mělo jít k odcizení vypůjčeného nářadí," řekl policejní mluvčí David Schön.

Jak se dohodl, tak to také udělal. Při pečlivém vyšetřování skutku a pátrání po odcizeném nářadí v Doksech vyšlo najevo, že se vše stalo jinak.

Při opakovaném výslechu nedokázal muž na nesrovnalosti ve své výpovědi odpovědět a nakonec se doznal, že vloupání bylo fingované. Zapůjčené nářadí společně s komplicem prodali. Utržené peníze si rozdělili a použili pro vlastní potřebu.

Začátkem týdne vyšetřovatelka zaslala obviněnému muži usnesení o zahájení trestního stíhání pro spáchání trestného činu podvod. Za ten mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

"Trestu neunikne ani jeho komplic, ten má na svědomí i další majetkovou trestnou činnost, kterou společně s případem podvodu řeší policisté na jiném útvaru," doplnil policejní mluvčí.