Policisté na Mladoboleslavsku řeší další okradení seniorky. Tentokráte si povedená partička mužů vzala na pomoc nákladní auto s uhlím. Dvaasedmdesátiletou ženu v Luštěnicích nakonec okradli o tisíce korun. Informoval o tom mluvčí policie Ladislav Mareš.

"V pondělí kolem půl druhé odpoledne ji před domem oslovil muž, který vystoupil z nákladního vozidla s tím, že ještě před zdražením veze uhlí. Muž trval na tom, že uhlí má složit do chlívku na dvoře domu a tak mu seniorka otevřela vrata na dvůr,"uvedl Mareš.

Tři muži s nákladním autem zacouvali do dvora. Dva začali skládat údajnou dodávku uhlí a třetí šel s důchodkyní do domu. Z počátku mluvil o částce asi čtyř tisíc korun za deset metráků paliva, přičemž ale později cenu zvýšil až na deset tisíc korun s tím, že k uhlí přidají i dříví. Důchodkyně dala nakonec dohromady přes osm tisíc korun. Muž si peníze vzal a před domem nasedl ke svým dvěma komplicům, kteří už na něho čekali, do nákladního auta a z místa odjeli.

Později žena zjistila, že v chlívku jsou složeny pouze dva pytle s asi jedním metrákem briket v hodnotě asi 400 korun.

K popisu podezřelých mužů sezatím příliš zjistit nepodařilo. "Jeden z mužů ve věku kolem padesáti let byl vysoký asi 170 cm, silnější postavy, mírně kulhal a na sobě měl vínovou bundu. Druhý byl o něco mladší asi kolem čtyřiceti let, menší postavy a pravděpodobně tmavých vlasů. Ke třetímu muži se zatím nepodařilo příliš zjistit. K domu přijeli blíže nezjištěným nákladním vozidlem pravděpodobně modré barvy,"řekl dále mluvčí Mareš.

Policisté z Dobrovice, kteří se tímto případem zabývají, uvítají jakékoli informace k podezřelým mužům i nákladnímu vozidlu, které se v pondělí kolem půl druhé odpoledne v Luštěnicích, Boleslavské ulici pohybovalo. Současně opět policisté nabádají zejména seniory, aby příliš cizím lidem nedůvěřovali a pokud skutečně nic neobjednávali, aby cizí lidi do obydlí nepouštěli.