Mladá Boleslav se zřejmě stává útočištěm pochybných existencí. V úterý se strážníkům městské police podařilo odchytit nebezpečného Slováka, který je dlouhodobě v pátrání Policie ČR, navíc s nepříjemným dodatkem – pozor ozbrojen!

K recidivistovi je zavedl pult centrální ochrany, který krátce po poledni vydal poplašný signál z budovy Junáku v lesoparku Štěpánka. Když na místo dorazili strážníci, nalezli jasné stopy po vloupání – rozbité okno, a přeřezané mříže odhozené do trávy. V blízkosti se pohyboval podezřelý muž, jenž při kontrole totožnosti nahlásil falešné nacionále.

„Strážníci totožnost muže prověřili přes operačního důstojníka městské policie a ukázalo se, že jsou vymyšlené. Dále se šetřením zjistilo, že se jedná
o občana Slovenské republiky, který je v pátrání policie ČR. Strážníci muže na místě předali s podezřením ze spáchání trestného činu Policii ČR, kterou sem stihl povolat náš operační důstojník,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

K dalšímu celostátně hledanému muži přivedlo muže zákona telefonické oznámení jakých jsou desítky.

Při procházce parkem Na Radouči si kolemjdoucí žena povšimla spícího muže, který si ustlal v dřevěné mašince na dětském hřišti. Kdyby tušila, kdo v ní dospává, obešla by jí ještě větším obloukem. Hlídka při příjezdu na hřiště, kde se denně pohybují desítky malých dětí, zjistila silně podnapilého občana, jenž původně působil dojmem bezdomovce.

Po jeho probuzení provedli strážníci kontrolu totožnosti a zároveň lustraci zda také tento muž neprochází pátráním. Jaké bylo jejich překvapení, když se tento fakt potvrdil. I druhý povedený úlovek předali strážníci do rukou policie ČR.

Městská policie trhá v těchto dnech rekordy. Od neděle do pondělí počet vyřešených událostí ve městě, ke kterým museli strážníci vyjet, přesáhl číslo 225 .