Necelých dvacet minut stačilo zatím nezjištěnému zloději v Benátkách nad Jizerou k tomu, aby kolem půl jedné v Tovární ulici na bočním parkovišti u místní samoobsluhy rozbil stahovací okénko levých zadních dveří u zaparkovaného vozidla Nissan Murano.

Vnikl dovnitř a ze zadního sedadla ukradl volně položenou kabelku s doklady, finanční hotovostí a osobními věcmi. Celková hodnota věcí je podle sdělení policejního mluvčího Ladislava Mareše téměř osmnáct tisíc korun. Škoda na vozidle také překročí pět tisíc korun.

Neriskujte!

Další zloděj se vloupal do zaparkovaného vozidla v Mladé Boleslavi, Jičínské ulici na parkovišti poblíž provozovny rychlého občerstvení. V době mezi půl jednou a jednou hodinou odpoledne vnikl nezjištěným způsobem do uzamčeného vozidla Škoda Octavia a ukradl koženkovou tašku s notebookem, brýlemi, koženým zápisníkem a různými tiskovinami a doklady vše v celkové hodnotě přes třicet tisíc korun.

„Obě krádeže jen potvrzují mnohokrát opakovanou pravdu, že auto není trezor a že volně odložené věci v sebelépe uzamčeném vozidle jsou obrovským lákadlem a hlavně snadnou kořistí pro zloděje,“ znovu upozorňuje Mareš.