Bezbranní senioři jsou snadným terčem bezskrupolózních zlodějů, kteří vědí, že fyzického odporu se u vetchého člověka nedočkají a pokud ano, bez potíží jej zlomí.

Navíc za svými oběťmi chodí vybaveni nejrozličnějšími historkami, jimiž se snaží vetřít do pozornosti. A nejedná se již o značně vousatý fígl s odečtem plynu.

„V úterý krátce před devátou ráno vpustila do svého domu v Sušně na Mladoboleslavsku seniorka neznámou ženu. Ta jí tvrdila, že nese přeplatek za nemovitost ve výši šest tisíc korun,“ popisuje nejnovější případ zneužití důvěry Ladislav Mareš z mladoboleslavské policie.

Následoval klasický trik s údajnou potřebou rozměnění, protože nezvaná návštěva měla jen deset tisíc korun a požadovala po důchodkyni vrácení čtyř tisícovek.

Naivní seniorka došla pro peníze a nakonec na stole nechala i peněženku s další finanční hotovostí; ta vzápětí zmizela spolu s vykutálenou slovensky hovořící ženou, po níž nyní pátrá policie. Veškeré apely bezpečnostních orgánů na obezřetnost tak připomínají házení luštěnin na stěnu – darebáci tak zatím asi hlady neumřou.