Lidé na Mladoboleslavsku, kteří žijí ve svých domech sami, by měli být co nejvíce obezřetní. Svědčí o tom dva případy, kdy útočníci brutálním způsobem napadli na různých místech okresu dvě ženy.

Nezamykat vstupní dveře do svého domku se minulé úterý stalo osudným pětašedesátileté ženě v Hlínovišti u Bělé pod Bezdězem. Ve večerních hodinách do domu vstoupila trojice mladých mužů s jediným cílem – získat padesát tisíc korun. Deníku to potvrdil tiskový mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

„Uvnitř fyzicky napadli pětašedesátiletou majitelku domu. Povalili ji na zem a pod pohrůžkou usmrcení po ní požadovali vydání padesáti tisíc korun,“ řekl Mareš. Žena jim vydala peněženku, ale s osmi stovkami uvnitř se útočníci smířit rozhodně nechtěli.

Zabít chtěli i psa

Ženu, která požadované peníze neměla, proto začali dusit polštářem, tlouct jí hlavou o zem a kopat do ní. Poté jim žena řekla, kde najdou další tisícovku. Ani to však nebylo tolik, kolik si trojice mužů představovala. Svůj útok proto drasticky stupňovali! Útočníci začali zmlácené ženě vyhrožovat i tím, že pokud peníze nedá, zabijí jejího jezevčíka.

Důchodkyni nakonec svázali, celý dům prohledali, poškodili nábytek, zničili potraviny. Poničili také další zařízení domu, oběť nechali svázanou na zemi a z domu odešli zřejmě ještě s dalšími, zatím nezjištěnými věcmi.

Podle místních ji útočníci brutálně napadali přibližně čtyři hodiny. Nakonec se ženě podařilo ze spoutání vyprostit a dobelhat se k sousedům pro pomoc. Ti pak zavolali záchrannou službu. Zmlácená důchodkyně nakonec skončila na jednotce intenzivní péče.

Mezi místními lidmi teď panuje strach. Také proto, že dosud se pachatele dopadnout nepodařilo. „Jasně, že se teď bojíme. Je to děsné. Něco takového se tady ještě nikdy nestalo,“ tvrdí obyvatelé Hlínoviště.

Neuběhl ani týden od přepadení v Hlínovišti, a policisté museli vyrazit řešit obdobný případ do Krnska.

Dvojice útočníků zaklepala v neděli večer u bytu devětapadesátileté ženy. Ta jim otevřela a muž se ženou ji okamžitě zatlačili dovnitř. „Tam ji násilnice počala škrtit, kopat do břicha a tahat za vlasy. Spolu se svým komplicem přepadenou zavřeli v jednom z pokojů a požadovali vydání peněz,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Žena včas utekla

Také tito dva útočníci mlátili svoji oběť doslova hlava nehlava. Tahali ji za nohy, škrábali v obličeji a vyhrožovali dalším násilím, když jim peníze nevydá. Nakonec se žena naštěstí podařilo utéct a zavolat pomoc.

Kriminalistům se asi čtyři hodiny po přepadení podařilo podezřelou dvojici vypátrat a zadržet. „Muže z Brněnska a ženu z Mladoboleslavska policisté obvinili z loupeže a porušování domovní svobody. Oba jsou stíháni na svobodě, přičemž za loupež pachateli hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal Ladislav Mareš.