Před časem se obě ženy spřátelily, nyní Kamínková Krumpholcovou podle jejího vyjádření napadá slovně i fyzicky. Pondělní jednání zastupitelů kvůli tomu dokonce hlídali policisté.

Spor o dům

Lada Kamínková svým způsobem života nezapadala do místa svého nedávného bydliště. Chovala zvířata včetně slepic a koček, což v dané zástavbě nebylo úplně obvyklé. Situaci chtěla řešit stěhováním, s čímž se jí podle svých slov rozhodla pomoci právě Krumpholcová. Domek od ní odkoupila a Kamínková měla peníze využít na nákup nemovitosti na venkově.

Bezprostředně po prodeji domu však Kamínková začala tvrdit, že ji opoziční zastupitelka podvedla a zaplatila jí méně, než byly domluvené. To však Krumpholcová rezolutně odmítá a dokládá podepsanou smlouvou. Od té doby Kamínková na svoji dřívější přítelkyni nevybíravě a vulgárně při každé příležitosti útočí, k čemuž už několikrát využila i jednání zastupitelů.

Ilustrační foto
Video: Dva mladíci brutálně napadli řidiče autobusu. Hrozí jim deset let vězení

„Na jednání zastupitelstva se dostavila dosud třikrát, kdy mne slovně napadala, urážela a vyhrožovala mi zabitím a především neskutečně lhala,“ uvedla Krumpholcová. I proto v pondělí u dveří domu kultury hlídkovali policisté, aby ustavující jednání nenarušila paní Kamínková.

Fyzický útok

V neděli se měl u domu, o nějž je veden spor, odehrát i fyzický útok. Jeho nová majitelka s manželem a dalšími svědky si na místo údajně přišla opsat údaje z vodoměru. Dorazila však i bývalá majitelka, která měla Janu Krumpholcovou fyzicky napadnout. Napadená žena Deníku řekla, že se jednalo o útok nožem. „Dnes jsem touto osobou byla v ohrožení života, i poté se za tmy vyskytovala u našeho bydliště. Proto vyzývám k obezřetnosti kohokoliv, kdo se s ní dostává nebo může dostat do kontaktu,“ napsala Krumpholcová ještě v neděli na sociální síti.

Na místo byla přivolaná i policie, která se situací zabývá. „Bylo zahájeno trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování. V současné době policie provádí výslechy svědků a vyhodnocuje důkazy,“ řekl Marek Jirouš, vedoucí územního odboru mladoboleslavské policie. Pokud policisté dojdou k závěru, že byl spáchán zmíněný trestný čin, sdělí Ladě Kamínkové obvinění. „O vazebním stíhání v této chvíli neuvažujeme,“ doplnil Jirouš. Jelikož se údajně jednalo o vyhrožování se zbraní, hrozí útočnici v případě odsouzení až tři roky za mřížemi.

Ilustrační foto
Z vraždy muže v pražské Libni policisté obvinili mladou ženu

Zastupitelka pustila zvukový záznam z útoku na svoji osobu na pondělním jednání zastupitelů. Z něj je patrně, že útočnice několikrát hlasitě opakovala výhrůžku, že zastupitelku zabije a vulgárními výrazy ji urážela. „Musela jsem před ní utéct. I v tuto chvíli se pohybuje v místech mého bydliště,“ konstatovala Krumpholcová před zastupiteli.

Lada Kamínková je mezi místními známá jako problematická osoba se záchvaty a podivínským chováním. Také policisté potvrdili, že v minulosti s ní už měli co do činění. Řešilo se její chování vůči dceři, v jednom případě měla napadnout i policejní hlídku. Na kontě má i několik přestupků v rámci občanského soužití.

Část místních vyjadřuje opoziční zastupitelce podporu. Část poukazuje na to, že si problémy do jisté míry zavinila sama nejprve spřátelením se s Kamínkovou a poté problematickým nákupem domu.

Redakce chtěla znát i názor Lady Kamínkové na celou událost, kontaktovat ji se ale nepodařilo.