Středeční dopoledne prořízl výstřel revolveru. Kulka ukončila život starého muže, který se takto rozhodl odejít ze života na kvetoucí zahradě svého rodinného domku.

Smrtelně raněného jej objevili šokovaní členové rodiny. Na místo ihned přijeli záchranáři, kteří však již jen mohli konstatovat smrt. „Je to smutný příběh, jednalo se o těžce nemocného onkologického pacienta,“ nastínila motiv dobrovolného odchodu ze života tisková mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

To potvrzuje i dopis na rozloučenou, kde se prý nešťastník se svými zdravotními problémy svěřuje. „Policisté z Mnichova Hradiště případ vyšetřují, ale nic nenasvědčuje tomu, že by za smrt mohla bát zodpovědná nějaká další osoba,“ sdělil mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

V květnu se tak na Mladoboleslavsku jedná už o šestou sebevraždu – před touto si dobrovolně vzal život teprve osmnáctiletý mladík, když úmyslně havaroval ve voze.

Nic tedy zatím bohužel nenasvědčuje tomu, že slunný máj je měsícem lásky – přinejmenším v našem okrese se do historie zapíše černým písmem.