K zadržení muže došlo již koncem února. "Při domovní prohlídce v místě jeho přechodného bydliště v Mnichově Hradišti kriminalisté zajistili více než dva gramy marihuany, necelých pět gramů pervitinu, který byl připraven k prodeji, velké množství igelitových sáčků a digitální váhy. Kriminalisté zadokumentovali několik desítek případů distribuce drogy. Svým odběratelům dokonce muž poskytoval množstevní slevy. Vyšetřovatelka tak muže obvinila z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," uvedl tiskový mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav David Schön.

V případě odsouzení mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Během tohoto případu získali kriminalisté také velké množství poznatků o drogové kriminalitě a v současné době se zaměřují na dopadení několika výrobců pervitinu. Pokračují tak v potírání drogové scény na Mladoboleslavsku. Během roku 2013 celkem realizovali čtyřicet šest případů s jednapadesáti výrobci a distributory drog. Během těchto akcí provedli desítky domovních prohlídek a zajistili více než dva kilogramy marihuany, dvě stě padesát gramů pervitinu a necelé kilo hašiše, který k nám doputoval ze Španělska.

"Ojedinělým pak bylo zajištění třiceti ampulek a dvě stě tablet anabolik. Mladoboleslavští drogoví experti jsou dlouhodobě jedni z nejúspěšnějších v rámci středočeské policie. V letošním roce pak už dopadli více než deset distributorů lehkých i tvrdých drog. Kromě represivního působení však nezapomínají ani na prevenci a během roku absolvovali i několik besed, kde o své práci i rizikách užívání drog informovali studenty.