Ve středu o tom informovala Jana Dětská z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih. S tím, že podle slov chovatele papoušci mizejí již od ledna. A ztratilo se jich tolik, že by je nespočítal ani na prstech obou rukou! „Jednalo se o dvě korely, čtyři rozely pestré, dvě kachničky mandarínské a šest papoušků bourků,“ upřesnila Dětská. Posledně zmiňovaný druh je známý také pod označením neoféma či traváček.

Jestli zrovna tohle ví i pachatel, který ptáky odnášel, zatím zůstává otázkou. Stejně jako zjištění, kde všichni skončili. V souvislosti se zlodějem a jeho činy je zatím jisté jen jedno: v případě odsouzení za přečiny krádež a porušování domovní svobody by mohl padnout až tříletý trest odnětí svobody. Alespoň v případě, že by se podařilo prokázat, že všechny krádeže měla na svědomí stejná osoba.

Dálniční známka 2019 - Ilustrační foto
Jízdy bez známky se prodražily o devět stovek

K podobným úvahám je však zatím daleko. Nyní je aktuální pátrání po podezřelém. Policisté věří, že by jim mohly pomoci postřehy svědků, pokud třeba v okolí pacovské Staré ulice zaznamenali pohyb neznámé osoby či vozidla. „Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení Policie ČR Říčany nebo telefonicky na čísle 974 881 730. Samozřejmě je možné využít bezplatnou linku 158,“ připomněla Dětská.

Ilustrační foto
Za úspory energií kraj zaplatí podle toho, jak se skutečně bude šetřit
Předávání daru nadačního fondu Kapka naděje v benešovské nemocnici.
Kapka naděje pomohla benešovským miminkům
Kontrola hygieny v restauraci, ilustrační foto.
V bistru hygienici odhalili špínu i plíseň