Pátrání po šestnáctiletém mladíkovi vyhlásili včera mladoboleslavští policisté. Svěřenec Dětského domova v Horním Krnsku odešel navštívil svoji babičku, která bydlí v Mladé Boleslavi. Jeho návratu se ale pracovníci dětského domova zatím nedočkali.

„Pohřešovaný svěřenec Jan Petrina měl povolenou vycházku, kterou využil k návštěvě své babičky. V pátek 1. června se ale zpět do výchovného zařízení nevrátil,“ řekl Boleslavskému deníku tiskový mluvčí mladoboleslavského policejního ředitelství Ladislav Mareš.

Jan Petrina je vysoký přibližně 160 – 165 centimetrů. Má střední postavu, hnědé oči a hnědé rovné vlasy. „V době odchodu z Dětského domova v Horním Krnsku měl na sobě tmavě zelenou mikinu s kapucí a červené kalhoty. U sebe měl také blíže nezjištěný batoh. Na cestu za babičkou si s sebou vzal i mobilní telefon,“ upřesnil popis oblečení a osobních věcí mluvčí policie Mareš.

Lidé by mohli chlapce také poznat podle piercingu, který má v levém obočí. V levém uchu má naopak osm kroužků – náušnic.

„Jakékoliv informace, díky kterým by se policistům podařilo zjistit, kde se chlapec nachází, může veřejnost podat na jekékoliv služebně Policie ČR. „Využít mohou také telefonních linek okresního ředitelství Policie ČR v Mladé Boleslavi – 974 877 421 nebo tísňovou linku 158,“ uvedl kontakty Ladislav Mareš.