Nepouštět do bytu neznámé osoby! Ba co víc, vůbec jim neotvírat! Rada, která je všeobecně známá, leč když vám někdo zazvoní u bytu, málokdy vás jen ve skrytu duše v tom okamžiku napadne, že by to mohl být zloděj či násilník. A takových je kolem hodně.

A je stále i dost důvěřivých, navíc ke všemu i tací, kteří se se zloději už setkali a stejně jejich lákadlům naletí! Potvrzuje to případ seniorky v obci Chotětov. Ta vpustila do domu cizího muže. A ten se jí odvděčil tak, jak se dalo čekat. Důvěřivé dámě ukradl taštičku s penězi a medailónkem Madony.
Jak ke všemu v úterním poledni došlo?

„Dvaaosmdesátiletá žena byla okradena po té, co v úterý krátce po poledni pustila do domu asi padesátiletého muže. Ten tvrdil, že jde pro starší ženu objednat obědy,“ popsal základní trik zloděje okresní policejní mluvčí Ladislav Mareš. Co následovalo? Důvěřivá důchodkyně, která již jednou byla podobným způsobem okradena, pustila muže dovnitř. Ten v nestřeženém okamžiku zloděj sebral taštičku s větší částkou peněz, medailónkem Madony ze žlutého kovu a různými písemnostmi. Celkem okradl ženu o věci za zhruba 40 tisíc korun.

„Podle dosavadního šetření je podezřelý muž asi 170 cm vysoký. Jeho vzhled odpovídá věku 50 až 55 let, byl silnější postavy a měl snědší pleť. Vlasy měl tmavé, delší, sčesané dozadu a byl bez vousů. K oblečení se nepodařilo zatím zjistit bližší informace,“ popsal zloděje Mareš.

Policisté nyní po něm pátrají a uvítají jakékoliv informace, které s případem na první pohled nesouvisejí.
A na místě je tedy opětovné varování zejména pro starší a osaměle žijící občany: Nepouštějte do bytu nikoho cizího!,