"Vykradli mi chatu," přispěchal říct majitel jedné rekreační chatky v osadě U Přívozu u Bakova nad Jizerou městským strážníkům, kteří do těchto míst vyrazili na kontrolu veřejného pořádku. Deník o tom informoval ředitel bakovské městské policie Daniel Šulc. Hlídka na místo přivolala také své státní kolegy. "Poté strážníci poučili oznamovatele, jak se na místě do jejich příjezdu chovat a začali provádět kontrolu ostatních chat, zda u nich nedošlo či nedochází k vloupání či jiné trestné činnosti," uvedl Šulc.

Netrvalo dlouho a strážníci narazili na další otevřenou chatku. Že se do ní dostal někdo násilím, bylo vidět na první pohled. U vstupních dveří byl vypáčený zámek. O nezvané návštěvě vyrozuměli strážníci majitele rekreačního zařízení. "Dle sdělení okolních obyvatel byla chata dlouhodobě opuštěná a tudíž se mohla stát terčem bezdomovců či výtržníků," poznamenal dále ředitel městské policie.

Strážníci se v těchto dnech budou na lokalitu s rekreačními domky zaměřovat častěji, aby zabránili případným dalším vloupáním.