Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čeští i zahraniční bezdomovci se v mrazech stahují do chodeb domů

Mladá Boleslav - V sobotu ráno strážníci při kontrole města vykazovali z chodeb domů několik bezdomovců.

19.1.2013
SDÍLEJ:

Bezdomovci okupují chodby domůFoto: Městská policie MB

Krátce po půl páté objevila hlídka na třídě Václava Klementa ve vestibulu pošty tři muže slovenské národnosti, kteří si toto místo vybrali jako svou noclehárnu.

Po jejich probuzení a kontrole, že nejsou v pátrání, je strážníci z místa vykázali a poučili je o možnosti využití služeb střediska Naděje. 

O necelou hodinu později se na městskou policii obrátil občan z nedalekého panelového domu na třídě Václava Klementa s tím, že na chodbě jejich panelového domu pospává  nějaký bezdomovec.

Hlídka na místě zjistila, že se jedná dokonce o bezdomovce dva. Jednoho české a druhého slovenské národnosti. Oba byli také po ověření totožnosti z budovy vykázáni.

Mrazivé zimní počasí přivádí do střediska Naděje vždy více klientů. Nejinak tomu je v těchto velmi chladných dnech s nočními teplotami pod mínus deset stupňů.

Kapacita noclehárny střediska Naděje ve Štyrsově ulici je dlouhodobě naplněná. Noclehárna má šestnáct lůžek, která jsou prakticky už od listopadu pořád obsazena.  

Podle vedoucí střediska Ivony Horákové, jsou ale na větší zájem připraveni a při velkých mrazech umožňují přespání i v denním stacionáři.

V takto rozšířené "verzi" se kapacita střediska zvyšuje asi na čtyřicet klientů. 

Klient, který dorazí do střediska na noclehárnu musí mít nějaký platný doklad totožnosti a také platí za nocleh třicet korun. V případě, že peníze nemá, musí navštívit sociální pracovnici. Ta zjistí finanční možnosti klienta, případně mu pomůže vyjednat nějaké sociální dávky a podobně. 

Ten kdo přichází na denní stacionář na přespání nemusí mít doklad a ani nic neplatí, toto nouzové přespání v mrazech je poskytováno anonymně a bezplatně.

 

Autor: Ladislav Mareš

19.1.2013
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení