Cizinec okraden ve spánku

V pátek brzy ráno zjistil padesátiletý cizinec, že mu někdo odcizil výplatu. Z výplaty čtrnáct tisíc korun se neradoval dlouho. Ve čtvrtek večer ulehl ke spánku na jedné z ubytoven v Mladé Boleslavi a ledvinku s výplatou si položil vedle sebe. Po probuzení ho čekalo nemilé překvapení, zjistil, že mu někdo peníze ukradl. Po dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

Další nezodpovědný řidič

Rychle jedoucí Seat zastavila hlídka policistů v neděli krátce po půl třetí ráno na Tř. Václava Klementa v Mladé Boleslavi. V neukázněném řidiči byl při kontrole zjištěn čtyřiatřicetiletý muž z Bakova nad Jizerou, který není držitelem žádného řidičského oprávnění a za volantem vozidla tedy neměl co dělat. Jako podezřelého z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění byl policisty zadržen. V současné době je proti němu vedeno zkrácené přípravné řízení. Za řízení vozidla bez řidičského oprávnění mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

A čemu čelili strážci městského pořádku v černém ustrojení?

OS – 10,15 hod. zjistila hlídka při kontrole autobusového nádraží na třídě V.Klementa trojici boleslavských bezdomovců, kteří znečistili veřejné prostranství. Strážníci nařídili úklid místa a po domluvě všechny tři výtečníky z prostoru nádraží vykázali.
OS - 11,10 hod. zjistila hlídka při kontrole Komenského náměstí uraženou dopravní značku „Vyhrazené parkoviště pro držitele karty ZPS“. Záležitost hlídka předala operačnímu důstojníkovi, který zajistí nahlášení na firmu Activ, která provede opravu značení.
OS – 13,10 hod. telefonicky oznámil pracovník bezpečnostní služby obchodního domu Kaufland, že zadrželi pachatele drobné krádeže. Na místo vyjela hlídka, která při kontrole totožnosti zjistila, že se jedná o polského dělníka, který se přiznal k odcizení zboží v hodnotě 226,80 Kč. Po vrácení zboží do prodejny řešila hlídka přestupek na místě blokovou pokutou.
OS – 15,30 hod. telefonicky oznámil občan, že na cestě u Chrástu nalezl pohozenou peněženku s osobními doklady. Na místo vyjela hlídka, která doklady od oznamovatele převzala. Operační důstojník dotazem na PČR zjistil, že doklady jsou hlášeny jako ztracené a proto byl sepsán úřední záznam a doklady budou předány příslušnému oddělení Magistrátu města.
OS – 16,00 hod. zjistila hlídka, která prováděla kontrolu dodržování ustanovení dopravní značky „Zákaz vjezdu“ s dodatkovou tabulkou „Mimo obsluhy“, umístěné na polní cestě pod Chlumem. Při kontrole strážníci zjistili jedno vozidlo, jehož řidič tento zákaz porušil. Strážníkům se podařilo kontaktovat řidiče, se kterým přestupek vyřešili na místě v blokovém řízení. Následně bude přestupci připsán jeden bod do karty řidiče.
O2 – 18,00 hod. telefonicky oznámil občan, že v ulici J.Palacha za obchodním centrem Trio parkuje vozidlo na zákazu zastavení. Operační důstojník na místo vyslal strážníka okrskáře, který na zjištěné vozidlo vypsal, po provedení dokumentace přestupku, písemné předvolání pro nepřítomného řidiče – parkovací kartu.
DS – 03,00 hodin si hlídka v Palackého ulici všimla osobního vozidla parkujícího v protisměru. Umístila na něj parkovací kartu. Následně se k vozidlu dostavil jeho řidič, s nímž strážník vyřešil přestupek na místě v blokovém řízení.
DS – 04,40 hodin si hlídka při kontrolní činnosti na třídě Václava Klementa všimla rychle a nejistě jedoucího osobního vozidla značky Škoda Superb. Hlídka vozidlo následně zastavila a po kontrole totožnosti řidiče přistoupila k orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Vzhledem k tomu, že byla pozitivní, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která přítomnost alkoholu ověřila svým přístrojem (1,19 prom.), řidiče si převzala a bude věc dále řešit v rámci svých kompetencí.
OS – 05,30 hodin si hlídka při kontrole ulice U Stadionu všimla pěti mladíků, kteří se bavili tím, že jednoho z nich vozili v nákupním vozíku obchodního domu Kaufland. Když si dotyční všimli hlídky, rozprchli se na všechny strany. Hlídce se jednoho z nich podařilo chytit. Osmnáctiletý podnapilý mladík po vyřešení přestupku v blokovém řízení vrátil košík zpět na místo.