VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Překvapený zloděj zahodil pokladnu a dal se na útěk

Mladoboleslavsko - I v čerstvém roce 2009 lidé páší přestupky a zločiny.

2.1.2009 1
SDÍLEJ:

KrimiFoto: Deník

Zloděje vyrušila majitelka

Úterní noc si vybral neznámý zloděj pro vloupání do domu v Benátkách nad Jizerou. Krátce před druhou hodinou přistavil pod okno domu bílé vozidlo. Poté, co na vozidlo vylezl, již bylo vniknutí do domu otevřeným oknem otázkou okamžiku. V domě však dlouho nepobyl, překvapila ho probuzená majitelka. Zloděj na nic nečekal a utekl. Policie po pachateli pátrá.

Silvestrovský lup si neužil

Prodejna potravin v Židněvsi přišla o pokladnu. Místo oslavy příchodu nového roku se zloděj věnoval prodejně v Židněvsi. Kovovou rohoží rozbil prosklené dveře do prodejny. Zboží v obchodě si však vůbec nevšiml, zaujala ho elektronická pokladna. Tu si vynesl před obchod, kde se však potkal s mužem, kterého probudil hluk a šel se k obchodu podívat. Překvapený lapka hodil po odvážném muži pokladnu a dal se na útěk. V pokladně by zloděj nalezl jen mince, i tak mu po dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.


Telefon drnčel i na služebně mladoboleslavských strážníků

OS – hned na začátku směny v 06.50 hodin vyjížděla hlídka do ulici U Stadionu, jelikož občan oznámil, že je mu usilováno o život. Oznamovatel slovenské národnosti strážníkům přišel otevřít s lahví alkoholu v ruce a tvrdil, že slyšel sousedy, jak se dohadují, že ho zabijí. Další výjezdy ohledně evidentně psychicky narušeného muže ze Slovenska provedla hlídka ve 14.13 a 17.49 hodin. Nejprve oznámil farář, že na farní úřad v ul. Kateřiny Militké již od ranních hodin zvoní muž, který prohlašuje, že ho pronásledují různé skupiny lidí – např. satanisté a rasisté atd. a usilují mu o život. Hlídka při zjišťování totožnosti zjistila, že muž již byl hospitalizován jeden den na PL Kosmonosy. Na doporučení hlídky se vydal do místa bydliště. Odtud ve večerních hodinách volali sousedé, že muž chodí po chodbě a opět zmateně vykřikuje. Strážníci zjistili, že zničil některé zařízení bytu a rozbil již několik oken. O situaci byl informován majitel bytu, který přijede zítra situaci vyřešit.

OD – 08.14 hodin oznámila paní bydlící v ulici Dukelská, že její, a zřejmě i sousedovu popelnici, plní někdo odpadem. Dle druhu odpadu má podezření na pracovníky nedaleko sídlící firmy, kde evidentně nemají kontejnery na odpad. S oznamovatelkou bylo dohodnuto, že bude věc řešit s příslušným okrskovým zmocněncem v pracovní dny, kdy bude možno zjistit potřebné informace na magistrátu.

OD – 10.10 hodin oznámil občan, že před panelovým domem v ulici Havlíčkova u kanálu vyvěrá voda na chodník. Poznatek byl ihned předán na dispečink firmy Vodovody a kanalizace. Ti místo označili dopravní značkou. Odstávka vody bude provedena až ve večerních hodinách, aby si lidé mohli zajistit zásobu vody. Cisternu nelze vzhledem k mrazu přistavit. Poté bude provedena oprava.

OS – 11.32 hodin vyjela hlídka do ulice Nádražní, kde dle oznámení občana leží muž na lavičce a on má obavy o jeho zdravotní stav. Strážníci zjistili, že se jedná o známého bezdomovce polské národnosti, který zde odpočíval zmožen alkoholem. Po probuzení mu bylo doporučeno po vystřízlivění využít azylového střediska Naděje.

OS – 12.18 hodin bylo přijato telefonické oznámení občana, který si všiml u zásobovací rampy za bývalým střediskem Máj poškozených dveří jednoho z obchodů. Hlídka zjistila, že evidentně došlo k násilnému vniknutí, proto byla na místo přivolána hlídka PČR, se kterou byla provedena kontrola objektu, zda se zde nenachází pachatel. Budova již byla prázdná. Věc je dále v šetření Policie ČR.

OD – během denní směny byla přijata tři oznámení ohledně zaběhnutých psů, kteří se majitelům ztratili v nočních hodinách zřejmě při vybuchování zábavní pyrotechniky. Všichni oznamovatelé bydlí mimo Mladou Boleslav – Benátky nad Jizerou, Horky nad Jizerou a Dolní Stakory. Od nešťastných majitelů psů byl získán popis ztracených psů a kontakt, na který budou informování v případě, že se tuláci objeví v Mladé Boleslavi nebo budou získány o jejich pohybu nějaké informace.

OS, PS – 20,00 hodin hlídky městské policie kontrolovaly příměstské části Mladé Boleslavi, kde se v poslední době častěji pohybují závadové osoby. Strážníci se změřily především na kontrolu pohybu a totožností podezřelých osob, které páchají trestnou činnost. Městská policie bude v kontrolách těchto lokalit pokračovat i nadále.

OS -23,50 hodin hlídka operační služby vyrazila na základě telefonického oznámení občanky do ulice Jana Palacha 1105, kde měl na zemi ležet mladý muž. Hlídka po příjezdu na místě zjistila pana J.F., který byl značně opilý. Hlídka muže probudila, rozchodila a z místa následně vykázala.

OS, PS - Hlídky operační a pořádkové služby městské policie se v průběhu noční směny zaměřily na kontrolu prostor v okolí nového hřiště Skate – Parku, Na Radouči. Na místě v poslední době dochází k poškozování nově vybudovaného sportovního zařízení. Strážníci při opakovaných kontrolách na místě žádné narušení objektu nezjistili.

DS – 01,31 hodin hlídka dopravní služby na vozovce nalezla přejetou kočku. Hlídka zvíře za pomoci ochranných pomůcek umístila do přepravního pytle a následně ji převezla do speciálního boxu v blízkosti veterinární ošetřovny, kde se umisťují uhynulá zvířata.

PS -04,10 hodin hlídka pořádkové služby městské policie vykázala z pod rampy nákupního střediska Máj bezdomovce B.V., který tento prostor značně znečistil komunálním odpadem. Bezdomovec před odchodem z místa prostor řádně uklidil a uvedl do původního stavu.

Autor: Ondřej Bukáček

2.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 18 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů Dělník/ce ve výrobě lepení topperů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Jiné výhody, Penzijní/životní připojištění , Podnikové stravování, Stravenka v hodnotě 80Kč/den , Dovolená navíc, 1 týden dovolené , Zvláštní prémie, 13.mzda. Pracoviště: Proseat mladá boleslav s.r.o., 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Tereza Machačová, +420 601 087 487,326 377 320.

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 500 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo pracoviště:, - TRW-Carr s.r.o., Hlavenec 161, , Prvotní kontakt:, - tel.: 777 004 446 od 08:00 do 16:00, , Upřesňující údaje:, - zajišťujeme svozovou dopravu a ubytování pro zaměstnance, - 3 směnný provoz. Pracoviště: Cps - communication & publishing services, s.r.o. - hlavenec, 294 74 Předměřice nad Jizerou. Informace: Jiří Horský, +420 777 004 446.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Manipulační dělník 21 000 Kč

Pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) Skladník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Oprávnění k řízení VZV výhodou, místo výkonu práce: Nádražní ul. MB. Pracoviště: Mtc activity s.r.o., Pražská, č.p. 707, 294 71 Benátky nad Jizerou 1. Informace: Anna Řehořová, +420 326 373 566.

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 500 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo pracoviště:, - TRW-Carr s.r.o., Hlavenec 161, , Prvotní kontakt:, - tel.: 777 004 446 od 08:00 do 16:00, , Upřesňující údaje:, - zajišťujeme svozovou dopravu a ubytování pro zaměstnance, - 3 směnný provoz. Pracoviště: Cps - communication & publishing services, s.r.o. - hlavenec, 294 74 Předměřice nad Jizerou. Informace: Jiří Horský, +420 777 004 446.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

STŘÍBRNÝ. Paratriatlonista Jan Tománek slaví zisk stříbrné medaile v závodě světového poháru v kanadském Magogu, čímž vylepšil své dosavadní maximum.
34

Stříbro je satisfakce, říká Tománek

Josef Dufek.
8

Josef Dufek: Musíme hrát naplno se srdcem. Od první do poslední minuty!

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. července 2018.

Venkovnímu koupání přeje nejen počasí, ale i kvalita vody

Střední Čechy – Sezona je obzvlášť příznivá. Koupání je většinou stále možné bez jakýchkoli omezení. Kvalitu vody ve sledovaných lokalitách hodnotí středočeští hygienici většinou nejpříznivějším stupněm 1, případně 2 kvůli menší průhlednosti. Trojka označující zhoršenou jakost vody zůstává kvůli výskytu sinic pouze písníku v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Zde se citlivějším jedincům doporučuje použít po koupání sprchy, které jsou v zázemí k dispozici.

Fotbalová sezona začíná! V ohni jsou tři želízka

Střední Čechy – Už je to tady! Fotbaloví fanoušci se dočkali. Již dnes začíná úvodními zápasy prvního kola nový ročník FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sobotu do nové sezony vstoupí také tři středočeští zástupci Příbram, Mladá Boleslav a Vlašim.

Spalničky nedávají pokoj, onemocněl mladistvý

Střední Čechy – Onemocnění spalničkami ve středních Čechách stále nedalo pokoj. Po dvou nadějných týdnech, kdy pacienti nepřibývali, v pátek hygienici ohlásili další nový potvrzený výskyt onemocnění. Jde o mladistvého, který byl hospitalizován na infekčním oddělení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT