Podezření, že něco není v pořádku, se zrodilo hned na počátku. „Hlídka chtěla vozidlo za použití zvukového výstražného zařízení a nápisu Stop zastavit na čerpací stanici KM Prona, avšak těsně před zastavením řidič vozidla provedl úhybný manévr a pokusil se ujet,“ připomněla Matějková, jak se události začaly vyvíjet.

I když ujíždějící auto celníci zablokovali, lidé uvnitř to ještě nechtěli vzdát. „Posádka se snažila uprchnout, jeden z mužů se pokusil schovat v prodejně čerpací stanice. Celníkům se velmi rychle podařilo celou posádku přimět k návratu k vozidlu. Jednalo se o dva muže (25 a 41 let) a jednu ženu (39 let),“ shrnula Matějková osoby a obsazení.

S přidělováním rolí to nicméně bylo složitější: k tomu, že řídil, se nechtěl přiznat nikdo; šofér prý utekl. „Vzhledem k tomu, že se posádka chovala velmi vulgárně, byla na místo přivolána druhá hlídka,“ poznamenala Matějková. S dodatkem, že v průběhu šetření se k tomu, že seděl za volantem, přiznal 25letý muž se zákazem řízení.

O dalším odhalení mohla informovat v souvislosti s výsledkem kontroly: žena měla u sebe batoh, v němž se vedle osobních věcí našly peníze – prý „větší hotovost“ – a igelitový sáček s rychlouzávěrem, který obsahoval více než 37 gramů pervitinu. Že jde o tuto drogu, hlídka na místě ověřila Ramanovým spektrometrem.

Starší z mužů měl pytlíček s obdobným obsahem schovaný v krabičce od cigaret. A na další krabičku od cigaret upozornila celníky jedna z pumpařek. Ležela za odpadkovým košem a obsahovala další drogy – šlo o 14,8 gramu pervitinu a tabletu extáze – i pomůcky k jejich užívání. Další pomůcky pro narkomany se našly v autě – drogy však už ne. Případ dál řeší kriminalisté.