Podle mluvčí středočeské policie Vlasty Suchánkové byla nařízena soudní pitva k určení přesné příčiny smrti a policisté prověřují, za jakých okolností k ní došlo a že v této souvislosti shromažďují veškerý dostupný důkazní materiál.

„Vzhledem k tomu, že tato fáze trestního řízení je neveřejná, nebudeme blíže popisovat či sdělovat informace o získaných poznatcích a průběhu prověřování,“ poslala Suchánková v písemném vyjádření. „Danou záležitost policisté prověřují jako podezření z trestného činu podle Hlavy I trestního zákoníku,“ sdělila mluvčí.

Právě pod Hlavou I trestního zákoníku jsou soustředěny trestné činy proti životu a zdraví. Tedy i vraždy, zabití či usmrcení z nedbalosti.

Deník získal informace, že by už policisté mohli tušit, kdo za smrtí padesátiletého slepce stojí a že k dispozici je i kamerový záznam činu. To však policejní mluvčí odmítla komentovat.

Policie. Ilustrační snímek
Smutný konec pátrání. Nevidomého muže našli po měsíci mrtvého v Jizeře

Po slepci pátrali policisté od 15. března, přičemž jeho poslední známý pohyb se datuje k 11. březnu na ubytovně v části Mladé Boleslavi v Čejetičkách, odkud odešel neznámo kam. Zmizení muže oznámila policistům jeho opatrovnice.

„Následně jsme na základě vlastních šetření zjistili, že se pohřešovaný muž údajně pohyboval 11. března v Nádražní ulici, proto jsme pátrací relaci rozšířili o tyto informace směrem k veřejnosti, tedy aby nás kontaktovali buďto svědci, kteří muže viděli, případně řidiči vozidel, pokud mají záznam na palubní kameře vozu,“ sdělila Vlasta Suchánková.

Policisté pak v polovině dubna pátrání po pohřešovaném odvolali. Jeho tělo se našlo v korytě řeky Jizery v obci Vinec na Mladoboleslavsku, asi dva kilometry po proudu řeky od mostu v Čejetičkách.