Na konci ledna dva pachatelé brutálně přepadli seniorku v Bítochouvě na Mladoboleslavsku. Lupiči po vloupání do domu našli spící ženu, kterou probudili a žádali po ní vydání peněz.

Seniorku jeden z pachatelů držel na lůžku pod krkem a neustále opakoval, že chce peníze. Druhý, který měl i nůž, prohledával dům.

Celé přepadení a násilné vymáhání peněz trvalo téměř dvě hodiny, během kterých se pachatelé v trýznění ženy střídali. Po dvou hodinách z domu odešli s několika tisíci a mobilním telefonem.

Pro ženu to byla během několika let již druhá traumatizující zkušenost. Obdobnému přepadení totiž čelila již v minulosti, kdy přišla o sto třicet tisíc korun. Po přepadení měla téměř devadesátiletá žena podlitiny a podvrknutí krční páteře, v nemocnici však hospitalizována být nemusela.

Po lupičích pátrali kriminalisté, kteří jsou experti na násilnou trestnou činnost. Na základě indicií získaných na místě činu a znalosti prostředí a informacím z něj se postupně dostali k dvojici mužů, kteří přepadení zorganizovali.

Samotní pachatelé přepadení jsou již známí. Oba jsou mladiství a jeden z nich je již několik měsíců ve vazbě za brutální násilný trestný čin, který spáchal na seniorovi v Mladé Boleslavi.

Po jejich doznání kriminalisté získali pádné důkazy pro zadržení dvojice organizátorů přepadení ženy. Začátkem minulého týdne zadrželi v Mladé Boleslavi dvaatřicetiletého a sedmatřicetiletého muže.

Oba muži jsou protřelí kriminálníci, kromě aktuální loupeže mají na svědomí i další trestné činy. Od nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, přes vydírání až po podvod. Jeden z mužů má za sebou i loupež.

Zřejmě proto už si sami nechtěli špinit ruce a mezi narkomany si našli vhodné typy, které poslali vykonat samotné přepadení.

Důkazy nashromážděné kriminalisty soudci postačily, aby na oba muže uvalil vazbu.

Případ tím nekončí. Loupeží na seniorech, které se nepodařilo dosud objasnit, bylo v posledních třech letech několik. Přes zaryté mlčení obou organizátorů, kriminalisté intenzivně vyhodnocují získané informace a zajištěné důkazy u všech případů a je velmi pravděpodobné, že obvinění z loupeže ženy nebude pro dvojici mužů posledním. Oběma zatím hrozí desetiletý trest odnětí svobody.