V sobotu po půl páté odpoledne vyjížděli městští strážníci na zastávku Výstaviště, kde podle oznámení měl spát muž. „Hlídka na místě zjistila pětapadesátiletého muže bulharské národnosti, který při kontrole totožnosti uvedl, že byl unavený a na chvilku si odpočinul,“ uvedl velitel městské policie Tomáš Kypta.

Lapálie s cizinci pokračovaly v neděli k večeru, kdy policisté jeli do Havlíčkovy ulice, kde zjistili dvaačtyřicetiletého M. R. J. polské národnosti, kterého probudili.

Jen o chvíli později pokračovali do Čejetic, kde jim místní hlásili dva opilce před mostem. „Na místo byla vyslána hlídka, která oba muže probudila. Jednalo se o občany  polské národnosti, z nichž jedem měl u sebe otevřený alkoholický nápoj,“ pokračoval Kypta. Muž se přiznal také k požívání alkoholu na veřejnosti. Jejich přestupek bude dále řešit magistrát.

Přestupky neskončily ani se začátkem nového týdne. Policisté museli řešit například vyhoštěné cizince, kteří se nemají k odchodu. „Ve 20,10 hodin si hlídka při kontrolní činnosti na třídě Václava Klementa všimla dvou mužů polské národnosti, o kterých věděla, že jsou vyhoštěni z České republiky a překračují termín k vycestování bez snahy odcestovat,“ dodal Kypta. Tyto pány zastavila hlídka a zavolal k nim také Policii České republiky, která věc šetří jako podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.