Vše začalo v sobotu po 13. hodině, když byly policejní hlídky operačním důstojníkem vyslány k pronásledování osobního vozidla Audi A6, jehož řidič nerespektoval výzvy k zastavení a začal policistům ujíždět po dálnici D10 směrem na Mladou Boleslav. Na 27. kilometru navíc řidič audi způsobil nehodu, když se střetl s dodávkou, a dal se na útěk. Uprchlíka s granátem v ruce zachytily kamery u nedaleké čerpací stanice.

Že by se mohlo jednat skutečně o granát, policistům potvrdil nález palné zbraně, která se nacházela ve vozidle. Později se ukázalo, že jde o airsoftovou zbraň.

U osmé vstupní brány do škodovky úplně mrtvo nebylo. Ale za běžné výroby situace vypadá jinak.
Odpočinou si nebo vymalují byt. Zaměstnanci škodovky zůstali nuceně doma

Několik hlídek policistů muže vypátralo na krajním náspu dálnice D10. „Proti muži policisté použili hrozbu namířenou střelnou zbraní a vyzvali ho, aby si lehl na zem. Tyto výzvy zpočátku muž nerespektoval, proto ho policisté za pomocí hmatů a chvatů svedli na zem sami. Muž ležel na své pravé ruce, ve které držel granát a odmítal ji dát za záda. Policisté mu ji proto museli vytáhnout, protože zde byla důvodná obava, že se snaží granát odjistit nebo s ním jinak manipulovat,“ popsala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Zdroj: Youtube

Při prohlídce u muže policisté skutečně nalezli granát, jednalo se však o cvičný granát M67. V kapse kalhot pak našli ještě další granát, rovněž cvičný, granát RGD-5.

Klaudiánova nemocnice Mladá Boleslav
Nemocnice v říjnu přijala šest covidových pacientů ve vážném stavu. Dva zemřeli

„Osmačtyřicetiletý muž se svým jednáním dopustil hned několika přestupků, protože způsobil dopravní nehodu, odmítl se podrobit testu na návykové látky a nedovoleným způsobem manipuloval se zbraní kategorie D na veřejnosti," uvedla Schneeweissová s tím, že ve správním řízení muži hrozí pokuta ve výši až 50 tisíc korun a zákaz řízení všech motorových vozidel až na 2 roky z důvodů odmítnutí podrobení se testu na návykové látky. Za nedovolený způsob manipulace se zbraní kategorie D hrozí pokuta ve výši 15 tisíc korun.