Odskočit si v těchto zimních dnech na toaletu do boleslavských obchodních domů se pro mnoho lidí stává spíše noční můrou. Často se totiž musí prodírat mezi na zemi spícími bezdomovci.

K takovým případům teď strážníci městské policie vyjíždí poměrně často. Potvrzuje to i manažer prevence kriminality mladoboleslavských strážníků Ondřej Kubala. V Bondy centru musela hlídka vykázat z toalet opilého muže a ženu, kteří se tam usídlili. „Další bezdomovce jsme vykazovali z toalet v Kauflandu,“ uvedl Kubala.

Toalety však nejsou jedinými místy, kde se bezdomovci v zimě shlukují. „Bez povšimnutí nenechávají ani prostory Klaudiánovy nemocnice. Tam o víkendu v silně podnapilém stavu obtěžovali pacienty v prostorech, kde se prodává občerstvení,“ poznamenal dále manažer prevence kriminality boleslavských strážníků.

Stranou samozřejmě nezůstávají ani chodby panelových domů. Bezdomovce na chodbách domů tak i během víkendu čekalo po úklidu nepořádku vyprovození ven na ulici.

Ani tam však není klid. Obecně závaznou vyhlášku o zákazu pití alkoholu v ulicích města totiž mnoho bezdomovců nerespektuje. Nepořádek pak způsobují i tím, že při hledání „pokladů“ v popelnicích vyhazují odpadky přímo na zem. Po načapání strážníky pak následuje úklid a vykázání z místa.