Celá událost se odehrála koncem května v nočních hodinách v Benátkách nad Jizerou, kde hlídka policistů prováděla šetření. Mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová uvedla, že mladistvý nejprve policisty slovně napadal, později se jeho agrese stupňovala a začal s urážkami. „Vše vygradovalo ve chvíli, kdy policistku uchopil za uniformu pod krkem, dvakrát jí udeřil pěstí do hlavy a nakonec jí stáhl na zem. Oběma policistům pak vyhrožoval smrtí a urážel je,“ popsala situaci a doplnila, že policistka naštěstí z celého incidentu vyvázla z drobnými zraněními a byla ošetřena v mladoboleslavské nemocnici.

Kriminalisté již zahájili trestní stíhání mladistvého agresora. Podle vyjádření mluvčí čelí obvinění ze spáchání provinění násilí proti úřední osobě, vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a výtržnictví. Za tyto skutky může skončit až na čtyři roky ve vězení.

„Vzhledem k tomu, že se nejedná o první násilný čin ze strany mladistvého, kriminalisté z Mladé Boleslavi podali podnět na vzetí obviněného do vazby. Soud ale návrh neakceptoval, proto je trestní stíhání vedeno na svobodě,“ doplnila Barbora Schneeweissová.