„Pravidelné kontroly ze strany policistů mají za cíl jediné: zlepšení bezpečnostní situace,“ předeslala mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Při těchto kontrolách se policisté zaměřují na odhalování protiprávního jednání, pátrají po hledaných osobách i nelegálním pobytu osob. Minulý týden se akce zapojilo šestnáct policistů, kteří během dvou hodin zkontrolovali téměř osm desítek osob. Žádné protiprávní jednání policisté nezaznamenali.

Avšak protože policie v uplynulých týdnech řešila několik vloupání do chat v lokalitě Dobšín-Kamenice a Srbsko, vydali se i do těchto lokalit, kde znovu pátrali po možném pachateli. 

„Mají indicie k tomu, že podezřelým z krádeží by mohl být uprchlý vězeň, po kterém pátrají policisté z Ústeckého kraje a nyní by se mohl zdržovat na Mladoboleslavsku," připomněla mluvčí.

Muž byl v srpnu hospitalizován v mostecké nemocnici. Po ukončení léčby měl být převezen zpět do vězení. K tomu však nedošlo, neboť muž z nemocnice utekl. „Hledaný je střední postavy, má hnědé vlasy, modré oči a na tváři má strniště," informoval za policii Ústeckého kraje Václav Krieger. Více o hledaném muži naleznete zde.

Kdo by hledaného muže spatřil, nebo by o něm měl nějaké informace, ať kontaktuje policisty na lince 158.