Lupič, který přepadl GE Money Bank v Mladé Boleslavi „zamotal hlavu“ kriminalistům, kteří po něm intenzivně pátrají.

Policisté koncem května oznámili, že dopadli lupiče, který v březnu přepadl banku v Máchově ulici v Mladé Boleslavi. Koncem května totiž vnikl do rodinného domu v Ptácké ulici, kde chtěl krást a tam jej zadržela majitelka domu.

Policisté se pak domnívali, že se jedná o stejného muže, který v březnu přepadl zmíněnou banku, protože byl lupiči velmi podobný. Postupem času ale začali kriminalisté tušit, že nemají v rukou toho pravého, což se potvrdilo v pondělí. Přestože podezřelý je ve vazbě, v pondělí udeřil velmi podobný muž znovu a to navíc velmi podobným způsobem.

Vyšetřování pokračuje a o zmíněném bankovním lupiči se opět mluví jako o neznámém muži.

„V prvním případě v polovině března dopoledne vstoupil do banky zatím neznámý muž. Přistoupil k pokladně a obsluhující pokladní předložil papírek s výhrůžkou, že má u sebe bombu a aby mu vydala peníze. U sebe měl tmavou tašku, kterou položil na pult. Pokladní mu tehdy vydala více než dvacet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Obdobný průběh mělo i přepadení stejné pobočky banky toto pondělí. „Kolem půl desáté dopoledne muž nápadně podobný pachateli prvního přepadení opět přistoupil k pokladně s lístečkem, na kterém byla výhrůžka, že u sebe má bombu a požaduje peníze. Podezřelý u sebe měl opět batoh, dostal něco přes deset tisíc korun a z banky odešel,“ uvedl Mareš. Nikdo nebyl zraněn.

Podle vyhodnocených fotografií a záznamů je velice pravděpodobné, že obě přepadení má na svědomí jedna a tatáž osoba. Jedná se o muže ve věku kolem čtyřiceti let, vysokého asi 175 cm, střední postavy. Podezřelý má tmavší kudrnaté vlasy. V první případě loupil bez čepice, ve druhém měl na hlavě čepici s kšiltem. Muž je velmi podobný tomu, kterého policisté koncem května zadrželi za vloupání do rodinného domu a mysleli si, že rovněž přepadl banku. Tento zloděj je i nadále ve vazbě. Bankovní lupič je však stále na svobodě.

Policie uvítá jakékoli informace k muži podezřelému už ze dvou přepadení banky v Mladé Boleslavi. Přihlásit se můžete osobně nebo telefonicky na Služby kriminální policie a vyšetřování proti bývalému kinu Forum, telefon 974 877426 nebo na bezplatné lince 158.