Přestože oficiálně se už amnestie  téměř ve všech věznicích v zemi chýlí ke konci a ti, kterých se to týká, jsou ve valné většině na svobodě, problémy podle všeho teprve začínají.

A to platí i o Mladoboleslavsku, kde se sice žádné nápravné zařízení přímo nenachází, nicméně několik stovek propuštěných vězňů se sem v posledních dnech vrací.

Navíc se nacházíme v trojúhelníku, kudy vedou cesty propuštěných z věznice v Jiřicích na Nymbursku, Stráži pod Ralskem na Českolipsku a Valdicích na Jičínsku.

Jak již dřívě uvedl tiskový mluvčí mladoboleslavské policie David Schön, zdejší policisté se na situaci připravili a s potížemi počítají.

Přestupky už nyní řeší rovněž zdejší městská policie, jak potvrzuje její ředitel Tomáš Kypta.

Už minulý týden řešili jeho lidé problémy s propuštěným vězněm, který spal na zdejším autobusovém nádraží a s velkou pravděpodobností rozšíří řady zdejších bezdomovců.

„Strážníci se s dalšími amnestovanými setkali i v neděli, a to hned ve dvou případech. Oba muži, jichž se to týká,  se dopouštěli přestupků vzbuzování veřejného pohoršení," uvedl Kypta.

Stejně jako v prvním případě, i zde oba propuštění využili k „ubytování" místo, kde nebyli zrovna vítaní – jeden z nich spal v chodbě panelového domu na třídě Václava Klementa, druhý v ulici 17. listopadu. Oba byli z místa pouze vykázáni, větší pravomoc strážníci nemají.

Doposud bylo z nápravných zařízení propuštěnovíce než 6 tisíc lidí, nyní jsou na řadě domácí vězni a lidé, odsouzení k alternativním trestům.