DS – 09.45 hodin telefonická stížnost obyvatelky ulice Blahoslavova paní V. na řidiče, který jí zaparkoval své vozidlo před garáž tak, že jí zcela znemožnil z garáže výjezd. Hlídka dopravní služby na místě zjistila, že vozidlo tvoří překážku provozu na pozemní komunikaci, na místo proto přivolala odtahovou službu. Při manipulaci směřující k odtažení vozidla se dostavil řidič, který své vozidlo po projednání věci v blokovém řízení řádně přeparkoval, výjezd z garáže obnoven.

OO č. 1 – 12.25 hodin telefonická anonymní stížnost občana na pobudu, který v prostoru křižovatky ulice Jiráskova a ulice Erbenova obtěžuje kolemjdoucí občany. Hlídka obvodního oddělení na místě zjistila podnapilého občana české národnosti pana L.P., kterého po projednání věci z místa vykázala.

O2 – 11,55 hod. telefonicky oznámila občanka, že si na travnaté ploše před jejich domem v ulici 17.listopadu všimla použité injekční stříkačky. Okrskový zmocněnec provedl kontrolu místa, při které stříkačku umístil do sběrného boxu a následně předá k odborné likvidaci.

Kamenem ryla do skla
Dívka smutná z rozchodu poškodila dveře v nákupním centru. Osmnáctiletá slečna si svou údajnou lítost z rozchodu s přítelem vylila na dveřích mladoboleslavského Olympia centra. Jedné zářijové noci vzala kámen a do skleněné výplně dveří vyryla několik různých nápisů, jejichž obsah není možné ani zveřejňovat. Její počínání ale zaznamenaly bezpečnostní kamery. Policistům se podařilo zjistit její totožnost a dívka je podezřelá z poškozování cizí věci. Škoda je totiž odhadována na třicet tisíc korun.

OD – 12.30 hodin osobní oznámení pana J.P., že v prostoru parkoviště u Podlázek nalezl toulavého psa. Oznamovatel nalezence i odchytl a přivedl na služebnu MP. Nález od oznamovatele převzat, jednalo se o fenku rasy jagterier, která byla umístěna v kotci na MP. V případě, že se o ,,tulačku“ nepřihlásí majitel, bude umístěna v psím útulku v Lysé nad Labem.

OS – 15.30 hodin telefonická stížnost personálu Klaudiánovy nemocnice na skutečnost, že v čekárně chirurgické ambulance leží nějaký pobuda, který zde vzbuzuje veřejné pohoršení. Hlídka MP na místě zjistila známého mladoboleslavského bezdomovce pana J.N., kterého po projednání věci z místa vykázala.

MP – od 15.00 hodin byl z důvodu konání hokejového zápasu extraligy mezi BK Mladá Boleslav a HC Znojmo proveden dohled nad dodržováním veřejného pořádku před Metrostav arénou a dále v okolních ulicích, tj. ulice Viničná, Pražská Brána a Pražská. V ulici Viničná a na parkovišti u arény byl dále usměrňován provoz na pozemní komunikaci při příjezdu a odjezdu fanoušků. Veřejný pořádek nebyl během dohledu závažnějším způsobem narušen.

MP – v 16.50 hodin si všiml strážník mimo výkon služby na Mírovém náměstí mladíka, který zde v parku napadl druhého muže a ohrožoval ho střelnou zbraní. Záležitost telefonicky oznámil operačnímu důstojníkovi, který vyslal hlídku a té se podařilo mladíka podle popisu a telefonického kontaktu strážníka mimo výkon služby, který ho pronásledoval, zadržet v prostoru Staroměstského náměstí. Během bezpečnostní prohlídky byla u mladíka zajištěna střelná zbraň, která byla předána s pachatelem hlídce policie po jeho předvedení na služebnu policie ČR. O celé záležitosti byl strážníky sepsán úřední záznam.

OS – 21,50 hod. přijal operační důstojník telefonické oznámení o rvačce v restauraci v Táborské ulici, při které došlo k poranění občana nožem. Na místo vyjela hlídka, která skutečně zjistila muže s bodným poraněním břicha a v restauraci převzala pachatele, kterého zde zadrželi přítomní občané, kteří též přivolali RZS. Jelikož hlídka pojala podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána hlídka policie ČR, která převzala dořešení záležitosti do své kompetence.

DS – 02,15 hod. zjistila hlídka dopravní služby při kontrole města vozidlo, které řidič ponechal zaparkované na třídě V.Klementa na chodníku. Jelikož se u vozidla nikdo nezdržoval, provedla hlídka dokumentaci přestupku a vypsala písemné předvolání – parkovací kartu.

OS – 04,45 hod. telefonicky oznámil občan, že si u bankomatu v budově pošty na tř. V.Klementa u Bondy centra všiml dvou spících mužů. Operační důstojník na místo vyslal hlídku, která zjistila dva boleslavské bezdomovce pány J.N. a Z.Š., které probudila a po domluvě z místa vykázala. Hlídka opět doporučila oběma pánům řešit situaci návštěvou střediska Naděje ve Štyrsově ulici.