„V úterý v 15.30 hodin při kontrolní činnosti v ulici Viničná byl strážník společně s pracovníkem bezpečnostní agentury upozorněn projíždějícím řidičem, že o pár metrů dál dochází k fyzickému napadání dvou mužů. Strážník a pracovník agentury se vydali určeným směrem,“ vysvětlil velitel městské policie Tomáš Kypta.

Muži zákona se tak ihned vyrazili na místo rvačky, kde opravdu našli dva muže. Ti se ale již neprali. „Na dotaz, co se zde stalo, začal jeden z nich tvrdit, že byl tím druhým napaden a bylo mu vulgárně nadáváno,“ pokračoval Kypta.

A tak městská policie oba dva vyzvala k předložení občanských průkazů, aby mohla zkontrolovat jejich totožnost a poučila je o dalším postupu.

Oba výtečníci ale evidentně neměli dost a začali si vzájemně znovu nadávat. Strážníci je museli roztrhnout a držet v dostatečné vzdálenosti od sebe, aby se jeden po druhém znovu nevrhnul.

„Jeden z mužů žádal na místo přivolání policie ČR, s tím že si chce podat trestní oznámení a že nadále bude komunikovat pouze s nimi,“ dodal Kypta. K tomu také nakonec došlo a celý případ si převzala přivolaná hlídka Policie České republiky.

Což potvrdila také mluvčí PČR Lucie Nováková. „Celá záležitost byla oznámena Magistrátu města Mladé Boleslav, a dále bude řešena jako Přestupek vůči občanskému soužití,“ uvedla Nováková.