Převod motorky při jejím prodej zajistíte na registru vozidel dopravního odboru úřadu obce s rozšířenou působností. Můžete využít jakýkoliv registr, v České republice jich je přes dvě stě. V ideálním případě se dostavte na úřad i s kupujícím.

Žádný prodej motocyklu se neobejde bez kupní smlouvy. Jejich vzory si můžete stáhnout na internetu. Potřebovat ji budete při přepisu jak na nového majitele, tak v případě, že motocykl převádíte třeba na někoho blízkého z rodiny.

  • Jak kupovat ojetou motorku, uvidíte ve videu:
| Video: Youtube

Ve smlouvě musí být uvedeny údaje o prodávajícím a kupujícím, jejich podpisy, kupní cena a dále údaje o motocyklu, jako je značka a model motocyklu, registrační značka či výrobní číslo motocyklu (VIN kód).

Na dopravním odboru příslušného úřadu s rozšířenou působností po vás budou dále chtít originály malého a velkého technického průkazu, občanský průkaz nového majitele motocyklu, zelenou kartu (pojištění) vystavenou na nového majitele motocyklu a protokol z evidenční kontroly vozidla, který získáte při kontrole motocyklu na stanici STK.

Dále také musíte vyplnit žádost o zápis změny vlastníka nebo provozovatele silničního vozidla. K dispozici je buď přímo na dopravním odboru, nebo si ji můžete stáhnout z internetu, třeba z webových stránek vámi vybraného městského úřadu.

V případě, že se protistrana s vámi na úřad při přepisu nedostaví, zajistěte si od ní plnou moc. Ta musí být úředně ověřena a tedy podepsána před oficiální osobou. Můžete použít buď ověření podpisů na obecních úřadech nebo ideálně na pracovišti s označením CzechPoint. Zaregistrovat motocykl může i kupující, potřebovat bude naopak ověřenou plnou moc od vás.

Za samotný přepis zaplatíte standardně 500 korun v případě, že přepisujete motocykl nebo skútr s obsahem nad 50 ccm. U motocyklu nebo skútru do 50 ccm zaplatíte 300 korun.