Úsek dálnice u Mnichova Hradiště byl uzavřen kolem sedmé večer. Samotnou konstrukci lávky nasunul jeřáb na místo nad dálnicí kolem deváté večer. Poté začaly práce na svařování, sešroubování, instalaci zábradlí a nátěrech.

Ne každý však místo uzavírky respektoval a policisté tak měli v noci práci. „Vše se obešlo bez dopravních nehod či kolizí. Během celé realizace jsme však řešili 12 řidičů a 7 chodců, kteří nerespektovali dopravní značení,“ uvedli policisté na síti X.

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi ve čtvrtek 28. září 2023.
Svatováclavská jízda: Davy lidí se kochaly krásou historických aut a motocyklů

Architektonický návrh lávky zpracoval Atelier AP architekta Josefa Pleskota. Město lávku buduje v místě, kde původně vedla turistická stezka přerušená stavbou dálnice. Nová lávka propojí město s kopcem Horka a místními částmi za dálnicí, například Dobrou Vodou a Lhoticemi. Město získalo na stavbu dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury, která má pokrýt 85 procent nákladů. Celkové výdaje činí 29,6 milionů korun.

„Lávka vytvoří bezpečné spojení s Dobrou Vodou a Lhoticemi, ale také s Bosní či Kněžmostem. Určena bude zejména pěším a cyklistům, kteří se v tuto chvíli do Mnichova Hradiště dostávají po rušných komunikacích.