Ústřední role ztvární Jakub Prachař a Dominick Benedikt Hájek. Jednou z lokací, které si filmaři vybrali, je Národopisné muzeum ve Třebízi. Pohádkový příběh začíná tím, že dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák jsou za trest vysláni na svět, aby do pekla přinesli hříšné duše. Protože jsou to ale popletové, místo, aby lidem škodili, jim naopak nechtěně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a tam se odvíjí zápletka.

Hanička, dcera vypočítavého sedláka, se zamiluje do čeledína Jana. Otec pochopitelně lásce brání a chce dceru provdat za nafoukaného statkáře. Aby vše mohlo mít dobrý konec jako ve správné pohádce, zakročit musí i mocnosti pekelné.

Ilustrační foto
Kuřáci si s neřestí i zákonem poradí

Jak potvrdila Dana Voláková z produkce filmu, ze Třebíze se štáb dále přesouvá do Přerova nad Labem, na tvrz v Drslavicích nebo do jihočeských vesniček. Točit se bude i v Pekle Čertovina u Hlinska. Na vytvoření záběrů mají filmaři celý měsíc do konce června.


Kromě výše jmenovaných čertů ztvární vládce pekel, herec Karel Dobrý, statkářovu Haničku Sara Sandeva, jejího milého Jana mladý herec Richard Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Jaromír Nosek a selku Andrea Hoffmannová.

Kovové sochy Čestmíra Sušky budou ve Slaném k vidění až do podzimu.
Umění pod širým nebem: Rezavé květy zakotvily ve Slaném

Záběry natáčené koncem května v Národopisném muzeu ve Třebízi.Zdroj: Vojtěch Resler

Záběry natáčené koncem května v Národopisném muzeu ve Třebízi.Zdroj: Vojtěch Resler

Záběry natáčené koncem května v Národopisném muzeu ve Třebízi.Zdroj: Vojtěch Resler