Objevily se ale i další komplikace. Odpoledne havaroval kamion na 21. kilometru dálnice D8 na Mělnicku – a k jeho převrácení na bok mimo komunikaci, přičemž řidič tahače utrpěl zranění, údajně přispělo to, jak nákladní soupravou zacloumal vichr. Dálnice po nehodě zůstala průjezdná jedním pruhem.

Problémy související s větrem se nevyhnuly ani dopravě na železnici. Poškození trolejí narušilo plynulost spojení Benešova s jihem Čech. Vlak, který musel zastavit před spadlým stromem, omezil provoz například i na lince S18 na pomezí Kutnohorska a Kolínska, kde bylo třeba náhradní autobusovou dopravu v úseku Ledečko – Uhlířské Janovice prodloužit až do stanice Bečváry. A třeba překážka na trati poblíž městysu Jince dočasně zastavila i vlaky na železniční spojnici Berouna a Písku.

Především však hasiče zaměstnávaly popadané stromy – a také zajišťování poničených střech či jiných poškození staveb. Zatímco o prodlouženém velikonočním víkendu patřily k nejčastějším zásahům středočeských hasičů likvidace plamenů schvacujících rozmanité porosty – od trávy přes křoviny až po les – nebo odpad, od noci na úterý, kdy začal vítr zesilovat, se začaly přidávat i stromy. Zprvu na Benešovsku, avšak výjezdy, při nichž bylo třeba startovat pilu, se záhy rozšířily i na Kutnohorsko a Příbramsko – a pak také do dalších středočeských regionů.

Jednoznačně nejvíc zasaženo však bylo právě Benešovsko. Během čtyřiadvaceti hodin, od úterní šesté ranní do stejné hodiny ve středu, zde ke stromům, které nápor vichru neustály, byli hasiči voláni pětadvacetkrát! Následují Příbramsko s 12 takovými zásahy, Praha-východ s deseti a Kutnohorsko s osmi, Jinde už bylo klidněji; čtyřikrát se hasiči proměnili v dřevorubce na Praze-západ a na Rakovnicku, po třech těchto zásazích měli na Kolínsku, Mělnicku a Nymbursku, dva na Berounsku a jeden na Mladoboleslavsku. Dohromady v celém kraji šlo během čtyřiadvaceti hodin o 75 stromů! K tomu se ještě připojilo 18 zásahů při takzvaném odstraňování nebezpečných stavů. Právě to jsou rozmanité uvolněné plechy, poškozené okapy, billboardy… Těch bylo nejvíc na Nymbursku (4), Benešovsku a Kolínku (po 3). Se dvěma se pak připojily ještě Kladensko, Mělnicko, Praha-východ a Praha-západ.

Ve středu ráno už kvůli stromům nebyly ve středních Čechách hlášeny vážnější problémy s průjezdností. Příroda ale motoristy potrápila jinak: omezením průjezdu v místech střetů aut se zvěří. Před šestou ranní takto bourala osobní auta na hlavních tazích u obce Zdětín na Mladoboleslavsku a u obce Obory na Příbramsku; po šesté hodině pak byl střet dodávky se zvěří hlášen policistům rovněž na hlavním tahu na Mělnicku – u obce Želízy. O hodinu později pak došlo i na vedlejší silnici: stádu zvířat na vozovce se řidiči museli vyhýbat u obce Liteň na Berounsku.