Na ni se vypraví i Jaroslav Němec z Bystrého u Poličky, který doslova klame tělem: navzdory sportovně vyhlížející postavě má přezdívku Maxijedlík. Zaslouženou, nutno dodat. Dlouhodobě objíždí nejrůznější soutěže v pojídání čehokoli, přičemž ukazuje, že pro něj není problém bleskurychle zhltnout jakékoli jídlo: sladké, slané i třebas pálivé. A tak nějak i v duchu hesla „na množství nehleďte".

Právě on Deníku ve čtvrtek naznačil, odkud se vezme ohlašovaný smrad: bude to jeho přičiněním. Chtěl by přijet nejen soutěžit, ale ukázat ještě něco víc než vlastní ústa rozevřená dokořán. „Beru i nejsmradlavější jídlo světa surströmming a červy; když bude prostor, budu to tam pojídat,“ sdělil Deníku. S tím, že počítá i s možností ochutnávky (byť zkušenost ukazuje, že lidé obyčejně spíš okukují, než by oni sami tu věc vložili do úst). Surströmming je zkvašené rybí maso – původně prý pokrm chudiny ve Švédsku – nicméně na omylu by byl ten, kdo by očekával, že jako chcíplá ryba také páchne. Kdepak; tenhle smrad je mnohem, mnohem intenzivnější.

V Máslovicích už výkony nyní 46letého Maxijedlíka znají z minulosti. Jak zde v soutěži dopadl, není třeba obzvlášť zdůrazňovat: prostě byl lepší než druhý. Opakovaně. I když se při jiných akcích soutěžilo třeba „jen“ v polykání chleba s máslem. Tentokrát se může těšit o něco víc. „Budou se pojídat jitrničky přímo od řezníka,“ upozornil.

Maxijedlík Jaroslav Němec, vítěz v pojídání švestkových knedlíků na jarmarku v Kácově.
Maxijedlík Jaroslav Němec: Snědl jsem nejsmradlavější jídlo světa

Obec Máslovice také láká muzeem másla, kde ještě do konce týdne má být představeno společné úsilí čtyř desítek tvůrců z 20. listopadu. Tehdy ve společné dílně vznikaly objekty pro tradičně vyráběný betlém, zhotovený z běžného másla. Tentokrát se z 22 kilogramů suroviny podařilo vyrobit 112 prvků: nejen postav lidí a zvířat, ale třeba i stromů nebo budov.