Petr Pošta z centrály Českých drah upozorňuje, že kvůli pracím opravárenských čet je vždy od 7.25 do 14.10 mimo provoz úsek Kladno-Dubí–Brandýsek. Všechny vlaky v tomto časovém intervalu nahrazují autobusy jezdící podle výlukového jízdního řádu, které zajíždějí až ke stanici Kladno. Znamená to, že v úseku Kladno–Kladno-Dubí jezdí souběžně vlaky linky S45 i náhradní autobusy. Návaznost vlaků a náhradních autobusů pro přímý přestup není ve stanici Kladno-Dubí zajištěna.

Na Berounsku pokračují práce na trati v blízkosti Berouna. V pondělí do 16.10 se výluka jedné ze dvou traťových kolejí v úseku Beroun–Zdice může u rychlíků na plzeňské trati projevit až 10minutovoým zpožděním. Stejně jako v minulosti jsou všechny osobní vlaky (ať už spojující Beroun s Protivínem, nebo s Plzní) v daném úseku nahrazeny autobusy jezdícími podle výlukového jízdního řádu. S předstihem České dráhy upozorňují, že výluka mezi Berounem a Zdicemi bude pokračovat od 2. do 6. června, kdy bude výlukový jízdní řád na plzeňské trati platit vždy od 8.20 do 17.25. Vlaky spojující Beroun s Březnicí a Protivínem už však pojedou bez omezení.

Další plánované výluky ve středních Čechách jsou dlouhodobějšího charakteru, a tak by pasažéry, kteří cestují pravidelně, neměly zaskočit. Na trati Praha–Nymburk–Kolín bude až do 27. března pokračovat výluka v úseku Praha-Horní Počernice–Mstětice, kvůli níž rychlíky kromě ranních spojů jezdí po odklonové trase mimo Lysou nad Labem. Posunuty jsou také časy odjezdů vybraných odpoledních osobních vlaků jezdících mezi Lysou nad Labem a Strančicemi (a rovněž jednoho spoje na trase Milovice–Praha-Vršovice).

Stále trvá i dlouhodobá výluka na Kutnohorsku, na trati Čerčany–Světlá nad Sázavou. Vlaky tam jsou nahrazeny autobusy jezdícími podle výlukového jízdního řádu mezi Kácovem a Zručí nad Sázavou.