Jisté je však to, že prázdné místo v srdcích jejich fanoušků nenahradí nikdo. Na Kolínsku měla zpěvačka vždy hodně příznivců, v samotném Kolíně koncertovala prakticky každý rok. Naposledy zhruba před čtvrt rokem – vloni 16. prosince v městském společenském domě.

„Smrt Věry Špinarové mě zasáhla jako u málokterého jiného umělce, setkával jsem se s ní často a vždy byla pohodová jak v zákulisí, tak na pódiu,“ reagoval na smutnou zprávu ředitel společenského domu Zdeněk Hejduk. „Nehrála si na žádnou namyšlenou hvězdu, vždy se po koncertě věnovala fanouškům. Uzavírala loňskou koncertní sezonu v našem společenském domě a na pódiu jsem jí dával kytici. Tato vzpomínka bude ve mně navždy. A také to, jak každou chvíli publikum zvedala ze židlí,“ vzpomíná Zdeněk Hejduk.  „Z toho koncertu mám doma láhev vína s Věrčinou fotografií na etiketě. Večer ji s manželkou na její počest otevřeme,“ dodal.

Věra Špinarová nebyla v MSD rozhodně poprvé. Koncertovala tam v roce 2013 i 2010. V roce 2013 zpívala zároveň také před k prasknutí plným amfiteátrem na Kmochově ostrově v rámci Kmochova Kolína, rok předtím zvedla ze židlí a lavic návštěvníky kolínského Gurmánfestu. Tleskali jí mnohokrát ve stoje. Poslední potlesk slyšela oblíbená zpěvačka v Dusíkově divadle v Čáslavi, odkud ji odvezl vrtulník.

Čtěte více: Věra Špinarová zemřela. Jedinečný hlas z Ostravy utichl