Smýčení bylo tentokrát třeba vzít opravdu zgruntu – a rozhodně nestačilo jen seškrábnout mastnotu a pořádně přitlačit na rýžák, což po kontrolách hygieniků skutečně nebývá ojedinělé. Podle informací ředitele odboru hygieny výživy středočeské hygienické stanice Michala Novotného navíc nešlo o stánek nebo restauraci, ale o větší provoz. O závodní kuchyni zajišťující stravování pro stovku zaměstnanců a deset seniorů, jimž jídlo rozváží pečovatelská služba.

Už první pohled do zázemí provozovny hygieniky před dvěma týdny nepotěšil. Nebylo uklizeno. Obhlídka jak prostor, kde se připravují pokrmy, tak i míst určených ke skladování potravin navíc ukázala, že problém je dlouhodobější. Bylo vidět proteklý strop s olupující se malbou, plíseň, zaneřáděné stěny i podlahy. Stejně jako dveře či vypínače. Hygienici našli prach, černé pavučiny, zbytky potravin, zaschlou špínu. „Některé vybavení provozovny (robot, váha, škrabka brambor, nohy stolů) bylo zrezivělé, nesnadno čistitelné,“ zaznamenali obraz situace. Bližší obhlídka pak odhalila další vážné nedostatky: ve zrezivělé lednici se našly máslo a majonéza s prošlým datem použitelnosti – a problémem byly také dřezy: kvůli nefunkčním odpadům tekla voda na podlahu…

„Provozovateli byla uložena sankce,“ konstatoval ředitel Novotný. Připomněl, že hygienici také nařídili sanitaci všech prostor provozovny a vyřazení prošlých potravin z použití ve stravovací službě. Nyní už je kuchyň v pořádku, ukázala opakovaná kontrola. Pracovnice hygieny se přesvědčily, že velkému gruntování předcházely i rozsáhlejší práce: opravy kanalizace, omítek včetně malování – a došlo také na obnovu nátěrů dveří i poškozených povrchů technologického vybavení.