Už od 11. března tam pražská Technická správa komunikací (TSK) opravuje most nad dálnicí – dosud se však pracovalo v jeho horní části. Nyní dojde na opravy nosníků, což s sebou až do poloviny července přinese i omezení dopravy pod mostem: právě na Pražském okruhu. Práce jsou rozděleny do dvou etap s různým charakterem dopravních úprav; změna značení přijde v noci z 11. na 12. června.

„Vždy bude zachován provoz 2+2 jízdní pruhy,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková, podle jejíchž slov se bude jezdit v zúženém profilu. Aktuální fáze oprav začnou v části mostu nad jízdním pásem ve směru od dálnice D5 k D1. Tam zůstane zachován jeden jízdní pruh – přičemž druhý ve stejném směru bude převeden do protisměrného pásu. „Následně bude doprava převáděna podle probíhajících prací,“ konstatovala Lišková.

Dokončení celkové opravy mostu nad dálnicí se plánuje na září – omezení provozu na D0 by však měla skončit již v polovině července. Ještě v červenci se však pod tímto mostem chystají i práce přímo na Pražském okruhu. Ředitelství silnic a dálnic tam chystá zdrsnění vozovky brokováním. Cílem je zvýšit její protismykové vlastnosti.

S omezením provozu na hlavním tahu v blízkosti Prahy kvůli pracím na mostě nad silnicí musí řidiči v sobotu počítat také na komunikaci I/3 u Čtyřkol na Benešovsku. Tam si demolice nadjezdu vyžádá kompletní uzavírku, jež však potrvá jen během noci na neděli, informoval v pátek vedoucí mostních techniků Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Miroslav Dostál. „Silnice I/3 u Čtyřkol bude uzavřena od sobotní 17. hodiny do sedmé ranní v neděli,“ upřesnil Dostál. Obousměrná objížďka je vyznačena po staré benešovské II/603, z ní v Kamenici-Nové Hospodě na silnici II/607a po dálnici D1 mezi exity 15 (Všechromy) a 21 (Mirošovice).