Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silným větrem, která pro celé území středních Čech i s Prahou a většinu okolních krajů kromě Vysočiny a krajů Královéhradeckého a Pardubického platí od páteční třetí hodiny v noci do jedenácté dopoledne; pro východní část území republiky se pak týká časového intervalu od šesté ranní do 14. hodiny.

Očekává se čerstvý západní až severozápadní vítr, přičemž místy mohou škodit jeho nárazy o rychlosti kolem 20 metrů za sekundu (tedy 70 kilometrů za hodinu). Byť jde o slabší intenzitu řádění živlů než při vichřici Sabine, už to představuje riziko poničení stromů, s čímž se pojí i možné komplikace v dopravě či s dodávkami elektrické energie a možnost úrazu uvolněnými předměty nebo zlomenými větvemi, stejně jako nebezpečí menších škod na budovách.

„Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky a podobně; dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel,“ uvádí výstražná informace meteorologů.

Další vítr zcela shodného charakteru pak meteorologové očekávají během celé neděle. Na něj zatím upozorňuje předběžná informace s očekávanou dobou platnosti 23. února od půlnoci do půlnoci. Tohle varování je však zatím předběžné; upřesňovat se bude podle aktualizovaných předpovědí počasí.