Dvě linky metra

K nejzásadnějším omezením provozu se řadí opatření v metru. Nepřetržitě od čtvrtka do neděle bude kvůli opravě trati obousměrně přerušen provoz na červené lince C, a to v úseku mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. V trase Pražského povstání–Pankrác–Budějovická–Kačerov bude jezdit náhradní autobusová doprava XC – a dopravní podnik také posílí provoz běžných autobusových linek číslo 135 a 196. Na zelené trase A se ve stejné době, tedy od čtvrtka do neděle, bude opravovat stanice Dejvická. Zůstane zcela uzavřena – a cestující budou muset využít povrchovou dopravu: tramvajové linky od stanic metra Hradčanská a Bořislavka.

Práce i oslavy

Ani pražskými tramvajemi nebude možné cestovat úplně po paměti. Ještě poměrně nová je obousměrná uzavírka úseku I. P. Pavlova–Muzeum–Želivského s odklonem pěti denních a čtyř nočních linek; dvě denní byly dočasně zrušeny – a naopak jsou v provozu náhradní autobusy s označením X11 a X16 i noční X91. Kvůli opravě trati se po změněných trasách bude jezdit až do počátku září.

Pouze krátkodobě, od čtvrtka do pondělního časného rána, nebudou jezdit tramvaje v úseku Strossmayerovo náměstí–Výstaviště Holešovice–Nádraží Holešovice. Odklony dvou denních a dvou nočních linek si vyžádají opatření spojená s konáním oslav 115 let existence motocyklové značky Harley-Davidson. V oblasti s omezením budou kroužit náhradní autobusy X156; návštěvníkům akce na Výstavišti dopravní podnik doporučuje dojít pěšky od stanice metra Nádraží Holešovice nebo od zastávky tramvají Strossmayerovo náměstí.

Velký ruch i klid

Na omezení dopravy v Holešovicích v souvislosti s oslavami harleyářů upozorňuje také pražská policie. S připomínkou, že do neděle bude pro motoristy zcela uzavřena ulice U Výstaviště, a o to od ulice Veletržní až po Partyzánskou. Nepřístupné budou také ulice Dukelských hrdinů, Strojnická a Za Elektrárnou.

S občasnými dopravními komplikacemi, které lze očekávat především ve čtvrtek a v pátek, musí řidiči počítat také v oblasti vršovického Edenu. V době, kdy budou autobusy přivážet účastníky všesokolského sletu, se provoz chystají usměrňovat dopravní policisté. Již ve středu dojde na poměrně zásadní omezení v Letňanech. Tam se pro běžný provoz s výjimkou městské hromadné dopravy uzavře řada ulic v souvislosti koncertem skupiny Rolling Stones.