Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V berounském regionu se rozmáhají minizooparky

Berounsko - Běžnou zoologickou zahradou se berounský region pochlubit nemůže. Existuje tam ale několik zooparků. Jedním z nich je Zoopark Zvířátkov v obci Olešná. Založil ho spolek Fištrón v roce 2013. Návštěvníci tam najdou volnočasové aktivity pro děti, které se seznamují se spoustou zvířátek a péčí o ně.

17.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jana Bežáková

V Zooparku Zvířátkov se už konalo několik velmi originálních akcí pro širokou veřejnost. Děti i dospělí mohli být i svědky kozí svatby, křestu mláďat, křestu lamy i sletu mimozemšťanů. Vedení zooparku uspořádalo ještě další různorodé a originální akce pro širokou veřejnost například Arabelu, Velikonoční veselici a další. Lidé si při nich užili spoustu dobré zábavy.

Zvířátkov je také cílem výletů řady mateřských škol z blízkého i vzdálenějšího okolí. Dětem se věnují zasvěcení znalci zvířat, kteří děti zábavnou formou seznamují s jednotlivými zvířecími druhy. Členové Spolku s vybranými zvířaty vyjíždějí za dětmi také přímo do jejich školek.

V zahradě Zvířátkov již zahájil svou činnost chovatelský kroužek. Zvířátkov je přístupný každý pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu i neděli od 10 do 17 hodin.

Statek U Merlina

Další minizoopark provozují manželé Cynkovi v obci Chyňava ve statku U Merlina. „Náš minizoopark je otevřený pro veřejnost od května do září," uvedla spolumajitelka statku U Merlina Helena Cynková.

Minizoopark má za sebou první sezonu. Návštěvníci tam absolvují prohlídku s odborným výkladem o všech zvířátkách na statku. Prohlídky s výkladem jsou ale pouze na objednání a pro skupinu nad deset osob. „Najdete u nás zvířata domácí, co ke statku a vesnici patří, tak i exotická, jako je velbloud, klokan a lamy. S lamami můžete jít s námi i na procházku," uvedla k aktivitám minizooparku Helena Cynková.

Návštěvníci si mohou v minizooparku v areálu Statku u Merlina zvířátka také nakrmit a děti si je v případě chuti mohou dokonce i pohladit. Kluci a děvčata si mohou nakrmit roztomilé holandské kozičky, ovečku a když budou mít štěstí, tak i malého klokana Skippyho či lamu Leontýnku.

Čtěte také: Zelčínský zoopark láká na zvířata, která bývala na každém dvorku

Autor: Romana Šimková

17.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení